Nikola Jokić jedini „grumen zlata” u Denveru

Politika 13.12.2016  |  Ratko Pavlović

Naš reprezentativac, u porazu (112:92) Nagetsa na gostovanju protiv ove NBA sezone slabog Dalasa, za 26 minuta postigao 27 koševa (šut 12 – 10, slobodna bacanja 7 – 7) uz 11 skokova (sedam ofanzivnih) i četiri asistencije. – MVP trka: Harden u stopu prati Vestbruka

U sezoni 2016/17 rezultatski ritam Denvera više je u modu „hladno” nego „toplo” – skor ekipe iz Kolorada je devet pobeda i 15 poraza. Poslednji minus zabeležen je na gostovanju u Dalasu gde ih je, ove godine slabi domaćin, „razbio” sa 112:92. Ako im je za utehu i neko opravdanje, košarkaši Maveriksa šutirali su kao naši reprezentativci u najboljim danima srpske igre pod obručima: 66,7 odsto u drugoj četvrtini kada je napravljena serija od 15 –