Partizan izgubio od Sasarija

Beta 25.01.2017

Košarkaši Partizana završili su prvu fazu takmičenja u Ligi šampiona na trećem mestu u Grupi E, pošto su večeras u gostima izgubili od italijanskog Sasarija 99:85 (19:22, 32:20, 21:21, 27:22), u 14. kolu takmičenja.

Partizan je igrao bez kapitena Novice Veličkovića, Vila Hečera, Uroša Lukovića i Vanje Marinkovića, a trener je pružio šansu igračima koji manje igraju.

Partizan je igrao dobro u prvoj četvrtini i na početku drugog poluvremena, ali nije imao odgovor na seriju trojki Sasarija, koji je meč završio sa 16 pogođenih trojki iz 30 pokušaja.

Sasari je na kraju prvog poluvremena vodio devet razlike, Partizan je izjednačio početkom treće četvrtine, ali je onda domaći tim napravio seriju i veliku razliku i na kraju ostvario ubedljiv trijumf.

Najefikasniji u Partizanu bio je Stefan Birčević sa 17 poena. Mihajlo Andrić postigao je 14, a Kenan Karahodžić 13. Stefan Pot završio je utakmicu sa osam poena i devet asistencija.

Sasari je predvodio Rok Stipčević sa 23 poena.