Zvezda pobedila u Kruševcu za povratak na prvo mesto

Beta 22.04.2017

Fudbaleri Crvene zvezde vratili su se na prvo mesto na tabeli Super lige, pošto su danas sa 2:1 pobedili Napredak u Kruševcu.

Zvezda posle 32 prvenstvena kola ima 43 boda, koliko i drugoplasirani Partizan. Napredak je peti sa 26.

Strelci za Zvezdu bili su Gelor Kanga iz penala u 59. i Srđan Plavšić u 76. minutu. Gol za Napredak dao je Aleksa Vukanović u nadoknadi vremena.

Arbitar Bojan Nikolić dosudio je penal za Zvezdu pošto je Džon Ruis pao u kaznenom prostoru posle duela sa Nenadom Šljivićem.

Ekipe su pre gola bile izjednačene, a velike prilike propuštali su Mičel Donald za Zvezdu u 16. minutu i Marko Gobeljić za Napredak u 21. kada mu je Filip Manojlović odbranio iako je bio sam pred golom crveno-belih.

Zvezda je posle gola imala veliku priliku Ričmonda Boaćija, koji je promašio prazan gol, ali je potom Plavšić udarcem iz voleja povećao prednost. Konačan rezultat postavio je Vukanović posle kontranapada domaćeg tima u poslednjim trenucima utakmice.