Sto minuta borbe i nesvakidašnji penal: Siti izdržao nalete Lestera i sačuvao poziciju za Ligu šampiona

Sportal blic 13.05.2017  |  Darko Nikolić

Izuzetno zanimljiv meč 36. kola Premijer lige odigran je na "Etihadu" u Mančesteru, na kome je domaći Siti pobedio dojučerašnjeg šampiona Lester sa 2:1 (2:1) i sačuvao treću poziciju na tabeli, poslednju koja vodi direktno u Ligu šampiona.

Foto: Peter Powell / EPA; Penal Rijada Mareza Stotinu minuta je trajao ovaj susret, u kome su Silva u 29. i Žezus u 36. sa bele tačke doneli prednost "građanima", pre nego što je Okazakijev volej tri minuta pre kraja poluvremena vratio nadu "lisicama" da mogu da izbegnu poraz. To se činilo kao neminovno kada je dosuđen penal za Lester u 77. minutu, no Rijadu Marezu se tada desilo nešto nesvakidašnje. Okliznuo se prilikom izvođenja najstrože