Umor stigao sestre Moldovan, Srbija završila prvenstvo Evrope u kajaku i kanuu sa tri medalje

Sportal blic 16.07.2017  |  Darko Nikolić

Nakon što su sestre Moldovan, Nikolina i Olivera, zauzele osmo mesto u svom drugom finalu u kome su nastupile posle pauze kraće od tri sata nastupile, postalo je jasno da je Srbija učešće na prvenstvu Evrope u kajaku i kanuu u Plovdivu završila sa tri osvojene medalje.

Foto: Kajakaški savez Srbije / Promo Sestre Moldovan Sestre Moldovan su u finalnoj trci na 200 metara zauzele osmo mesto rezultatom 38,092, što je za sekund i 565 hiljaditinki bilo slabije od vremena pobednica, Ukrajinki Marije Kičasove i Anastasije Horlove (36,527). Srebro je pripalo portugalskom tandemu Žoana Vaskonselos - Franciska Laja (36,777), a bronza Poljakinjama Dominiki Vlodarčkik i Kataržini Kolodziejčik (37,117). Nikolina i Olivera