Premijer liga: Alonso za istorijsku pobedu Čelsija na Vembliju, Hadersfild prati Junajted (VIDEO)

Vesti online 20.08.2017  |  Vestionline

U nedelju su odigrane još dve utakmice 2. kola Premijer lige. Prvi put u istoriji ovog takmičenja jedan meć je održan na Vembliju (pred 73.587 gledalaca) pošto će Totenhem ove sezone biti domaćin na tom stadionu.

Istorijski meč završen je pobedom Čelsija od 2:1, a junak je bio šanski internacionalac Markos Alonso koji je postigao oba gola. Prvi prelepim udarcem iz slobodnjaka u 24. minutu, a drugi dva minuta pre kraja pri rezultatu 1:1 pošto je nešto ranije Batšuaiji savladao svog golmana. Tako je prekinut niz od čak 14 prvenstvenih pobeda Totenhema na domaćem terenu, istina svi ti trijumfi su se desili na Vajt Hart Lejnu. Posle dva odigrana kola oba