Будућност у финишу до победе над Партизаном

Бета 02.12.2017

Кошаркаши Партизана изгубили су вечерас у Подгорици од Будућности са 79:86 (20:24, 23:31, 26:16, 10:15) у дерби утакмици 10. кола регионалне АБА лиге.

Будућност је пре својим навијачима у дворани Морача успела да избегне други пораз у сезони, иако је Партизан готово током целог меча имао резултатски прикључак и пар ситуација да дође до преокрета.

Подгоричане је до победе предводио Немања Гордић са 19 поена, пет асистенција и три скока, док је Данило Николић убацио 16, а Кајл Гибсон додао је 13.

У екипи Партизана најефикаснији био је Патрик Милер са 22 поена, а 14 је додао Најџел Вилијамс Гос.

Будућност је добро поечла меч, већ након уводних минута имала је двоцифрену предност, да би Партизан у финишу прве и серијом до 7:0 на почетку друге четвртине стигао до преокрета.

Подгоричани су узвратили серијом 10:4 којом су поново дошли у вођство које до краја сусрета нису испуштали.

Имао је Партизан пар ситуација у другом полувремену када је прилазио на поен заостатка, а чак и неколико напада да преокрене, али екипа Мирослава Николића у томе није успела, па је Будућност на крају дошла до новог тријумфа.

Будућност је прва са девет победа и једним поразом, док је Партизан четврти са скором од пет тријумфа из 10 мечева.