Ajaks ubedljiv protiv AEK-a, asistencija Tadića

Beta 19.09.2018

Fudbaleri Ajaksa pobedili su večeras na svom terenu grčki AEK sa 3:0, u utakmici prvog kola Grupe E Lige šampiona.

Dva gola za Ajaks postigao je Nikolas Taljafiko, u 46. i 90. minutu, a u strelce se upisao i Doni Van de Bek u 77. minutu.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja na terenu, ali se sve promenilo na samom početku drugog.

Samo što je počelo drugo poluvreme, odnosno posle samo 52 sekunde igre, Taljafiko je savladao golmana gostujuće ekipe nakon čega je Ajaks nastavio da stvara šanse i preti.

Ajaks je korak bliže pobedi bio nakon što je pogodak u 77. minutu postigao Van de Bek, posle asistencije Dušana Tadića, a konačan rezultat postavio je Taljafiko svojim drugom golom na meču, u 90. minutu.

Drugi meč u Grupi E večeras igraju Benfika i Bajern Minhen.

Fudbaleri Šahtjora i Hofenhajma odigrali su nerešeno 2:2, u prvom kolu Grupe F.

Hofenhajm je dva puta vodio na ovom meču, ali je ukrajinski klub na kraju ipak stigao do boda.

Florijan Grilič je u šestom minutu doneo prednost nemačkom klubu, da bi u 26. minutu izjednačio Brazilac Ismaili.

Hofenhajm je do nove prednosti stigao golom Hovarda Norvejta u 38. minutu, a konačnih 2:2 postavio je Majkon u 81. minutu.

U drugom meču te grupe večeras igraju Mančester siti i Lion.