Rukomet: Francuska prejaka za Srbiju

Studio B 12.01.2019

Srbija – Francuska 21:32 (12:15). Rukometaši Srbije zabeležili su prvi poraz na Svetskom prvenstvu, pošto su izgubili od branioca titule, selekcije Francuske. Naredni meč izabranici Nenada Peruničića igraju u ponedeljak, a protivnik je selekcija Brazila (15.30).

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu Grupe A Svetskog prvenstva, Francuzi su slavili pobedu od 32:21. Izabranici Nenada Peruničića rezultatski su se držali prvih 20-ak minuta, a onda je aktuelni svetski šampion dodao gas i ostvario ubedljiv trijumf. Srbija je na poluvreme otišla sa tri gola zaostatka (15:12), ali je u prvih deset minuta nastavka postigla samo jedan gol, pa su Fancuzi brzo stigli do dvocifrene prednosti. U