Kvalifikacije za EP: Rusi "petardom" overili plasman na evro, pobede Holandije i Škotske

Večernje novosti 13.10.2019  |  Beta

Vajnaldum strelac oba gola za trijumf Holanđana u Minsku, Škoti lako protiv San Marina. Mađari slavili protiv Azerbejdžana

Fudbaleri Holandije, Rusije, Mađarske i Škotske zabeležili su večeras pobede u utakmicama osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Holandija je na gostovanju u Minsku pobedila Belorusiju sa 2:1 u meču Grupe C. Junak trijumfa bio je Žoržinjo Vajnaldum, strelac oba pogotka za "oranje". Vodeći gol postigao je 32. minutu, da bi u 41. povisio na 2:0. Belorusija je drugom delu samo uspela da ublaži poraz preko Stanislava Draguna u 54. minutu. Holandija posle šest