Konačno prekid očajne serije: Votford najzad pobedio, nesrećni Norič prva žrtva "stršljenova"

Sportal blic 08.11.2019  |  Blicsport.rs

Fudbaleri Votforda pobedili su Norič 0:2 (0:1) u prvom meču 12. kola Premijer lige, i tako prekinuli crnu seriju utakmica bez pobeda, koja je trajala čak 11 utakmica.

Nakon ovog meča "stršljenovi" više nije poslednji na tabeli, već je tu poziciju preuzela ekipa koja se ove godine vratila u Premijer ligu. I pored lošeg rezultata, "kanarinci" su imali bolju igru - 64 odsto poseda lopte, 16 šuteva na gol naspram 12 protivnika, više puta u okvir, kao i više kornera i slobodnih udaraca. Ipak, na semaforu je pisalo 0:2, a za golove su se pobrinuli Delofeu u 2. i Grej u 52. minutu. Norić je u drugom delu drugog poluvremena imao par