Remi Srbije i Ukrajine, "Orlovima" druga šansa u Ligi nacija

RTS 17.11.2019

Fudbalska reprezentacija Srbije remijem sa Ukrajinom 2:2 (1:1) završila je kvalifikacije za EURO 2020. Strelci za našu selekciju bili su Tadić i Mitrović. "Orlovima" je za plasman, osim pobede, trebao i kiks Portugalije, koja je u Luksemburgu ipak očekivano slavila sa 2:0. Priliku za plasman na EP Srbija će morati da traži u baražu Lige nacija.

Malo je nedostajalo da izabranici Ljubiše Tumbakovića nanesu prvi poraz Ukrajincima, ali, ipak, nisu uspeli. Izabranici Ljubiše Tumbakovića sjajno su otvorili duel na stadionu „Rajko Mitić". Pristisak naše reprezentacije od starta meča urodio je plodom u 9. minutu kada je šut Tadića rukom zaustavio Matvijenko i skrivio penal. Dušan Tadić bio je siguran izvođač kazne za vođstvo naše reprezentacije. Ukrajinci stižu do izjenačenja u u 33. minutu golom odličnog Romana