Ukrajini bod protiv Srbije u poslednjem minutu

RTV 17.11.2019  |  RTV

BEOGRAD - Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) protiv Ukrajine u poslednjoj utakmici B grupe kvalifikacija za EURO 2020. na stadionu "Rajko Mitić". Strelac za Srbiju bio je Tadić u 8. minutu iz penala, dok je gol za Ukrajinu postigao Jeremčuk u 32. minutu. Srbiji je vođstvo doneo Mitrović u 56. minutu. Izjednačenje Ukrajini doneo je Besedin golom u trećem minutu sudijske nadoknade.

Malo je nedostajalo da tim selektora Srbije Ljubiše Tumbakovića nanese prvi poraz Ukrajincima u kvalifikacijama, ali, ipak, nije uspeo. Portugalija je pobedila u Luksemburgu 2:0, golovima Fernandeša u 39. i Ronalda u 86. minutu. Na kraju Ukrajina sa 19 i Portugalija sa 17 bodova idu na finalni turnir, a Srbiji sa 16 bodova sledi baraž Lige nacija, u martu naredne godine, prvo protiv Norveške u gostima. Tok utakmice 93' - Kraj utakmice. 93' - Goool! Ukrajina postiže