E, tako se bori za Srbiju! Naše rukometašice nadigrale Južnu Koreju u goleadi na prvenstvu sveta, polufinale nije samo san!

Sportal blic 08.12.2019  |  Vladimir Andonov

Rukometašice Srbije savladale su Južnu Koreju u prvom meču druge faze u grupe I Svetskog prvenstva u Japanu rezultatom 36:33 (21:16).

Na taj način Srbija je povećala šanse da se nađu u polufinalu planetarnog šampionata, ali i da obezbedi plasman na Olimpijski kvalifikacioni turnir. Naše devojke su tokom čitavog meča imale prednost, u više navrata je bilo ogromnih +7. Prvo poluvreme bilo je veoma efikasno, čak 37 golova je viđeno u uvodnih 30 minuta. Izabranice Ljubomira Obradovića letele su po terenu i potpuno nadigrale favorizovane Južnokorejanke. Predvođene maestralnom Pop-Lazić, Cvijić, Lavko