Holanđanke prve finalistkinje, savladana Rusija

RTS 13.12.2019

Rukometašice Holandije nadigrale su selekciju Rusije sa 33:32 u prvom polufinalnom meču na Svetskom prvenstvu u Japanu. Ovom pobedom Holanđanke su prve plasirale u finale u kome iščekuju pobednika iz duela selekcija Norveške i Španije čiji duel počinje u 12.30 uz direktan prenos na Drugom programu RTS-a.

U vrlo izjednačenoj borbi koja je trajala tokom celog meča rukometašice Holandije su u samom finišu utakmice uspele da dođu do gola prednosti koji ih je odveo u finale. Izjednačenost suparnika najbolje ilustruje podatak da su i na poluvreme otišle sa nerešenim rezultatom 16:16, a u nastavku duela se vodila još žešća borba u kojoj su odlučivale nijanse. Holanđanke su uspele da zadrže koncentraciju do samog finiša. O pobedniku je odlučivao njihov poslednji napad koji