"Delfini" savladali Grčku, protiv Italije za peto mesto na kontinentu

RTS 24.01.2020

Vaterpolisti Srbije savladali su Grčku sa 12:9 i u nedelju će igrati protiv Italije za plasman na peto mesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. "Delfini" igrali bez bolesnog Duška Pijetlovića, Dedović i Mitrović najefikasniji sa po tri pogotka. Utakmica protiv Italije na programu je u nedelju od 16.00 časova.

Vaterpolo reprezentacija Srbije boriće se za peto mesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, pošto je savladala selekciju Grčke sa 12:9. "Delfini" su uspeli da se oporave od pomalo neočekivanog poraza od Španije u četvrtfinalu i bez previše napora savladali Grčku. Posle izjednačenog prvog poluvremena, koje je završeno vođstvom Srbije od 6:5, izabranici Dejana Savića dodali su gas u nastavku i stigli do ubedljive pobede. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su