Milojević u glavnom žrebu RG: Sa Krajinovićem na startu

N1 Info 25.09.2020

Nikola Milojević, biće šesti srpski predstavnik u glavnom žrebu na Rolan Garosu. U poslednjem kolu kvalifikacija bio je bolji od Argentinca Leonarda Majera 6:7 (4:7), 6:2, 6:3. Rival u prvoj rundi biće mu sunarodnik Filip Krajinović, 26. nosilac. Biće to njihov prvi međusobni duel.

U duelu između Milojevića i Majera u prvom setu nije viđen nijedan brejk. Jedine šanse imao je Nikola u trećem gemu, ali ih je Majer neutralisao. Došlo se do taj brejka, gde je obojici popustila koncentracija. Napravljeno je nekoliko mini brejkova. Sve se prelomilo na rezultatu 3:3. Majer je vezao dva poena, Milojević smanjio na 5:4, ali je sa još dva uzastopna poena Majer došao do seta. Drugi set je bio jednosmeran u korist srpskog igrača. Posle spašene brejk