Zvezda pala na startu liga Evrope: Sporan gol, isključenje Stankovića i poraz koji šampion Srbije nije zaslužio

Večernje novosti 23.10.2020  |  Novosti online

DOBRA Zvezda vraća se praznih ruku iz Nemačke. Zaslužila je po igri i prilikama mnogo više, uz utisak i da je oštećena kod prvog gola domaćina. U samom finišu, Hofenhajm je duplirao vođstvo za neuverljiv trijumf u prvom kolu Lige Evrope - 2:0 (0:0).

Crveno-beli će imati priliku za popravni već sledećeg četvrtka (19.00), na "Marakanu" dolazi češki Liberec koji je sinoć savladao Gent sa 1:0. Vremena za žaljenje nema mnogo iako ima za čim. Stankovićevi puleni bili su u najmanju ruku ravnopravan rival na terenu najvećeg gavorita Grupe L. Prelomni trenutak desio se u 64. minutu. Defanzivac Hofenhajma Akpobuma agresivno je uklizao i odneo loptu ispred Nikolića, a u nastavku akcije Rudi je odlično pronašao