Četvrtak 31.03.2016.
19:20 >> 22:50h
Vestionline A

Šok u "Areni": Debakl Zvezde za glavobolju!

Sve je bilo spremno za slavlje. Krcata "Arene", raspevane "delije", ali na kraj - šok. Darušafaka je očitala lekciju Crvenoj zvezdi, pobedila ubedljivo - 80:61. Propuštena je i druga meč lopta, pa sad crveno-beli moraju da čekaju trijumf Fenera nad Efesom u petak ili u poslednjem kolu četa Dejana Radonjića da slavi u Zagrebu protiv Cedevite, ako želi u četvrtfinale Evrolige.

Tanjug
Muk crveno-belih posle poraza od Darušafake

Očigledno sa sedam dana bez mečeva nije prijalo crveno-belima. Tokom većeg dela utakmice, domaći košarkaši su bili bledi, neprepoznatljivi. Osim Milera i Dangubića, ostali su bili katastrofalni. Bez ideje u napadu, sa mnogo izgubljenih slobodnih lopti, promašenih slobodnih bacanje, nije moglo više.

Tabela E grupe: 1. Fenerbahče 10-2, 2. Lokomotiva 9-4, 3. Panatinaikos 8-4, 4. Crvena zvezda 7-6, 5. Anadolu Efes 6-6, 6. Darušafaka 4-9, 7. Cedevita 3-9, 8. Unikaha 3-10.

Kada je Dangubić u 26. minutu postigao trojku za vođstvo 48:43 činilo se da će to da bude zamajac za crveno-bele. Trener gostiju Mahmuti prekida tajm-autom seriju domaćina i posle toga na terenu je postojala samo jedna ekipa - Darušafaka. Gosti za nekoliko minuta prave preokret, a do kraja treće četvrtine i stižu na +6 (55:49).

Zvezda jalova, Micić gubi nekoliko lopti, što iskusna tuska "legija stranaca" kažnjava za ubedljiv trijumf. Posle meča, navijači, kojih je bilo skoro 20.000 u "Areni", su aplauzima pozdravili izabranike Dejana Radonjića rečima "Idemo dalje".

Poraz za glavobolju, ali i dalje je sve u rukama srpskog šampiona. Ne bi valjalo da prospu sve što su tokom dosadašnjeg toka sezone mukotrpno gradili.

40. minut - Kraj utakmice - Debakl crveno-belih, kraj 61:80.
39. minut - Miler jedini raspložen kod Zvezde. Zvezda mora da se vadi u Zagrebu, ako Efes pobedi Fenerbahče u petak.
38. minut - Posle Krasnodara, novi debakl za Zvezdu. Gosti iz Turske opet su bili kobni za Zvezdu.
37. minut - Zvezda je poražena, drugi put na svom terenu u Top 16.
36. minut - Sloter pogađa uz faul, Zvezda u mat situaciji. Četvrtfinale dovedeno u pitanje - 52:66.
35. minut - Bjelica za maksimalnih +11 gostiju - 52:63. Očajna igra Zvezde, gosti blizu pobede.
34. minut - Zvezda očajna u napadu, bez ideje.

33. minut - Marko Guduruć vraća crveno-bele u život trojkom, uz faul - 52:59. Reding pogađa - 52:61.

32. minut - Gosti na +10, Reding u kontri pogađa uz faul Lazića. Zvezda više od šest minuta bez poena iz igre.
31. minut - Poeni Markoišvilija, vode gosti - 49:57.
30. minut - Mnogo grešaka Zvezde u trećoj četvrtini. Bjelica pogađa uz faul Simonovića. Darušafaka pred poslednju četvrtinu vodi - 49:55.
29. minut - Micić prekida seriju gostiju sa linije slobodnih bacanja - 49:51.
28. minut - Trojka Vilbekina, opet izjednačenje - 48:48. Ne predaju se gosti. Lukas koš i faul, 8:0 serija gostiju za manje od minuta.

26. minut - Sjajno zakucavanje Kvinsija Milera - 45:43. Treća trojka Dangubića, Zvezda na +5 - 48:43.

25. minut - Štimac je promašio tri slobodna bacanja u poslednja dva minuta - 43:40. Trojka Vilbekina - 43:43.
24. minut - Štimac promašuje oba slobodna bacanja. Trojka Kvinsija Milera - 42:40.
23. minut - Probudila se "Arena", navijanje je mnogo bolje nefo u prvom poluvremenu. Cirbes ima tri lične greške.

22. minut - Vilbekin pogađa uz faul Cirbesa, bolji početak gostiju - 36:40. Trojka Dangubića -39:40.

21. minut - Opet problemi sa satom u "Areni". Opet prinudna pauza, ali je počelo drugo poluveme. Gudurić pogađa, prvi poeni na meču. Uzvraća Erden - 36:37.
20. minut - Dangubić pogađa uz faul - 34:31. Bjelica i Aldemir prave najveće probleme crveno-belima. Posle prvog poluvremena, vođstvo gostiju - 34:35. Bleda igra čete Dejana Radonjića.
19. minut - Aldermir izjednačuje - 31:31, Radonjić mora da zatraži tajm-aut.
18. minut - Aldemir smanjuje - 29:28. Loša irga Zvezde. Kinsi postiže prve poene - 31:28.
17. minut - Štimac prekida post crveno-belih - 29:26.
16. minut - Nekoliko praznih minuta Zvezde u napadu. Ni gosti se nisu proslavili. Tvrd meč sa malo poena.
14. minut - Markoišvili pogađa trojku - 26:24. Štimac u kontri - 28:24. Mahmuti traži tajm-aut.
13. minut - Poeni Arslana - 22:21. Ne daju se gosti, drže priključak, Zvezda nikako da se odlepi. Micić siguran sa linije slobodnih bacanja - 24:21. Micić u seriji, Zvezda na +5 - 26:21.
12. minut - Prvi poeni Milka Bjelice, bivšeg košarkaša Zvezde - 20:17. Prvi poeni i za Lazića - 22:19.

10. minut - Miler u naletu, već devet poena. Posle prve četvrtine, vođstvo Zvezde - 20:15.

9. minut - Dangubić poentira, peti poen, Zvezda bolja posle pauze - 16:13. Prvi poen Erdena - 16:15.

8. minut - Cirbes postiže prve poena na meču sa linije slobodnih bacanja - 12:11. Opet Cirbes, izgleda mu je prijala pauza - 14:11.

7. minut - Tri i po minuta bez koša Zvezde. Trenutno je pauza, zbog kvara na časovniku na košu. Pauza traje skoro 20 minuta. Meč je nastavljen posle duge pauze zbog kvara na satu.
6. minut - Opet Lukas, nova trojka, prvo vođstvo gostiju iz Istanbula - 10:11.
5. minut - Trojka Lukasa - 10:8.

4. minut - Lukas pogađa prve poene za domaćina - 5:2. Trojka Nemanje Dangubića - 8:2. Vilbekin vraća trojku - 8:5. Miler je nezaustavljiv na startu meča - 10:5. Sedam poena Amerikanca.

1. minut - Trojka Milera na startu - 3:0. Kakav prodor Milera, uz faul. Miler - Darušafaka 5:0.

"Arena" je krcata. Standardno, zaglušujuća buka pre starta meča kada se na razglasu čula himna Evrolige.

Zvezda će imati "šestog igrača". "Delije" su napunile najveću dvoranu na Balkanu, pa se

očekuje spektakl i slavlje na kraju meča.