Серије А: Рома боља од Наполија, Јувентусу пета узастопна титула

Фудбалери Роме савладали су данас Наполи 1:0 (0:0) у дербију 35. кола Серије А и омогућили Јувентусу да обезбеди пету узастопну, а укупно 32. шампионску титулу.

Гол који је донео радост навијачима Римљана и Старе даме постигао је Рађа Наинголан у 89. минуту.

Касније данас играју Верона - Милан и Карпи - Емполи.

Три кола пре краја првенства Јувентус има 85 бодова, 12 више од Наполија, док је Рома трећа са 71 бодом и има шансу да до краја престигне Наполитанце и обезбеди директан пласман у Лигу шампиона.

Фудбалери Вероне, који су одавно изгубили шансе за опстанак у Серији А, савладали су данас Милан са 2:1 (0:1) у утакмици 35. кола Серије А.

Милан је повео у 21. минуту голом Жеремија Менеза, изједначио је Ђанпаоло Пацини у 71. из пенала, а победу домаћину донео је Лука Силигарди у 90+5. минуту из слободног ударца.