Sportal
i

Barsa i Atletiko deklasirali svoje rivale, na vrhu Primere i - Las Palmas!

Miloš Rangelov - Vest objavljena: 15:02 - 17.09.2016

Tek u petom kolu Primere Mesi, Suarez i Nejmar su odigrali zajedno meč u španskom prvenstvu. Barsa je, na gostujućem terenu, igrala protiv Leganjesa (5:1), a trio MSN je ponovo plesao po terenu.

Magija - zadovoljstvo je na delu gledati tri velika majstora fudbala. Lionel Mesi, Nejmar i Luis Suarez su još jednom pokazali da kada su raspoloženi, niko ne može da ih zaustavi. Leganjes nije ekipa koja može da ugrozi Barsu, ali lepo je bilo na delu videti razigrane asove.

Kao da se napadački trio Barselone utrkivao ko će kome da namesti gol. Prvi je pogodio Mesi u 15. minutu i to na asistenciju Suareza. Argentinac se revanširao Urugvajcu u 31. minutu, a do kraja poluvremena (44. minut) pogodio je i Nejmar.

U 55. minutu Mesi je realizovao jedanaesterac, a peti gol Barselone delo je Ravinje. On je pocepao mrežu rivala na opšte oduševljenje saigrača. Čak se i Mesi poklonio mladom vezisti.

Jedini gol za Leganjes dao je Gabrijel u 80. minutu. Barsin trio je raspoložen, ostali neka se pripaze...

Što se Atletika tiče, za Hihon se spremao pod velom spekulacija o statusu trenera Dijega Simeonea. To ipak nije ostavilo trag na ekipu, rival je na "Kalderonu" samleven sa 5:0, a već u 5. minutu bilo je 2:0.

Za kraj, Fernando Tores je kao rezervista dva puta tresao mrežu, jednom iz penala.

Na vrhu tabele po devet bodova imaju Barselona, Real Madrid (meč manje) i - Las Palmas, koji je seriju uspeha nastavio savladavši Malagu golom Moma u 10. minutu iz jedanaesterca. U gostujućoj ekipi Zdravko Kuzmanović ostao je neiskorišćena rezerva.

Primera, 4. kolo

Petak:

Betis - Granada 2:2 (1:2)

(Alegrija 36, 61 - Karsela-Gonzalez 13, Bueno 33)

Subota:

Leganjes - Barselona 1:5 (0:3)

(Gabrijel 80 - Mesi 15, 55(p) Suarez 31, Nejmar 44, Rafinja 64)

Atletiko Madrid - Sporting Hihon 5:0 (3:0)

(Grizman 2, 31, Gameiro 5, Tores 72, 90+1p)

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vestima i događajima, pridružite se našoj WhatsApp zajednici ili čitajte na Google News.

Sportal VIDEO

Rafael Nadal. Foto: OSCAR DEL POZO / AFP / Profimedia
18 56
Tenis

18:56 - 25.04.2024

video Nadal nemilosrdan protiv klinca na startu Madrida

Španski teniser Rafael Nadal uspešno je startovao na Mastersu u Madridu, pošto je pobedio 16-godišnjeg Darvina Blanča iz Sjedinjenih Američkih Država. Rafael Nadal odigrao je meč gde je bio 21 godinu stariji od svog rivala, što je najveća razlika u godinama ikada na ovom turniru. Bio je izraziti favorit i lako je slavio protiv mladog Blanča. Pobedio je rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:0.

Miomir Kecmanović / Foto: Valery HACHE / AFP / Profimedia
17 31
Tenis

17:31 - 25.04.2024

video Kecmanović preslišao Kineza u Madridu

Za razliku od Dušana Lajovića, koji je u prvom kolu poražen od Brazilca Tijaga Monteira, drugi srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Madridu. Dominantnu predstavu imao je Miomir Kecmanović na startu Madrida. Slavio je protiv Žižen Ženga rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:2.

Sportal.rs
12 42
Tenis

12:42 - 25.04.2024

video Tenis ili fudbal? Procenite sami...

Zanimljiva situacija na jednom meču Otvornog prvenstva u Madridu napravila je ozbiljnu pometnju na ovom turniru, ali i izazvala smeh kod prisutnih.

Misliš da je to sve? Nastavi da čitaš, imamo još mnogo toga za tebe :)