Sreda 21.09.2016.
17:43 >> 22:03h
Vestionline A

Zvezda rutinski u Čelarevu (VIDEO)

Posle kraha u 152. večitom derbiju, Crvena zvezda je uspela da se plasira u osminu finala Kupa Srbije. Izabranici Miodraga Božovića slavili su 3:0 (1:0) u Čelarevu protiv ČSK-a, ali igra je opet bila kilava, jalova, kao i tokom cele sezone.

N. Đurović
Aleksandar Luković nije uspeo da postigne gol iz jedanaesterca, ali jeste iz slobodnog udarca

Prvi gol na meču postigao je Marko Poletanović u 32. minutu lepim udarcem sa ivice šesnaesterca. Imali su nekoliko minuta kasnije crveno-beli šansu da povećaju prednost, ali je kapiten Aleksandar Luković nije uspeo da iskoristi jedanaesterac. Golman domaće ekipe Tankosić uspeo je lako da odbrani mlak šut iskusnog štopera.

Rezultati šesnaestine finala Kupa Srbije: BSK Borča - Radnički Niš 1:0, Mladost Bački Jarak - Novi Pazar 1:4, ČSK - Crvena zvezda 0:3, Proleter Novi Sad - Javor 0:1, Radan Lebane - Čukarički 0:5, Sinđelić Beograd - Jagodina 1:5, Inđija - Voždovac 0:1, Kolubara - Mladost 0:4, Zemun - Borac 4:5 (0:0) penali, Polet Ljubić - Radnik Surdulica 0:1, Žarkovo - Metalac 7:6 (2:2, 0:2) penali, Sloboda - OFK Beograd 6:1, Partizan - Napredak 3:1, Vojvodina - Bežanija 4:0. U utorak: Bačka - Spartak 0:3, Rad - Dinamo Vranje 1:0.

Ipak, kapiten srpskog šampiona se iskupio u 72. minutu kada je iz slobodnog udarca sa 18 metara postigao pogodak i rešio pitanje pobednika. Tačku na trijumg gostiju postavio je Predrag Sikimić u 83. minutu posle odličnog centaršuta Plavšića.

U nastavku, Orlandić je promašio nekoliko izglednih prilika.Najbolju priliku domaćin je propustio u 81. minutu. Furtula je izašao sam ispred golmana crveno-belih, ali je Manojlović uspeo da zaustavi pokušaj napadača ČSK-a.

U timu Zvezde, prvi put je zaigrao Andrija Luković, zlatni "orlić", koji je ovog leta stigao u Zvezdu iz PSV Ajndhovena.