ŠIROM EVROPE: Mihajlović do BODA sa DEVETORICOM, Atletiko odoleo Barseloni, kiks Reala (VIDEO+FOTO)

Srbija Danas
Ronaldo
Ronaldo / Izvor: Reuters

Brojna iznenađenja u najjačim ligama.

Torino Siniše Mihajlovića je i pored dva crvena kartona osvojio bod na gostovanju protiv Peskare, Barselona u derbiju La lige nije kod kuće pobedila Atletiko, a i Real je odigrao samo 1:1 kod kuće protiv Viljareala pa u Španiji nema više klubova sa maksimalnim učinkom, za razliku od Nemačke gde je Bajern ubedljivo pobedio do večeras neporaženu Hertu i usamio se na čelu tabela sa svih mogućih 12 osvojenih bodova.

TRAGEDIJA U RUSIJI: Mladog fudbalera ubio grom

Barselona nije pobedila Atletiko u derbiju kola, pa je drugi meč za redom ostala bez slavlja na domaćem terenu. Barselona je povela u finišu poluvremena, posle centaršuta Inijeste Rakitić je udarcem glavom sa peterca matirao Oblaka. Atletiko je izjednačio u 61. minutu, rezervista Anhle Korea je posle samo minuta provedenog na terenu postigao gol. Najbolju šansu za gol Barsa je imala u 85. minutu, ali je Alba iskosa šutirao iznad gola.

Posle četiri pobede u nizu, Real je zaustavljen. Viljareal je osvojio bod na stadionu Santjago Bernabeu, a u glavnoj ulozi bio je Serhio Ramos. Kapiten Reala je prvo igranjem rukom skrivio penal kojim su gostio poveli, a zatim je posle kornera postigao gol glavom za konačnih 1:1.

Naredno Evropsko prvenstvo u fudbalu igraće se u 13 gradova a OVAKO će izgledati LOGO (FOTO)

ODRŽAN ŽREB: Ako hoće na KROV SVETA, Realov put će izgledati OVAKO (FOTO)

Selta je kočano stigla do prve pobede u sezoni, savladala je kod kuće Sporting iz Hihona, a ceo meč za ekipu iz Viga odigrao je Nemanja Radoja koji je zaradio i žuti karton.

OVO ĆE KORISTITI ZVEZDI I PARTIZANU: Čeferin ide protiv bogatih (FOTO)

Bajern je lako pobedio Hertu i potvrdio da ni ove sezone neće imati ozbiljnog konkurenta u trci za titulu. Na startu meča se promašajem obrukao Tomas Miler, ali to nije skupo koštalo njegovu ekipu. Golovima Franka Riberija, Tijaga Alkantare i povratnika u tim Arjena Robena izabranici Karla Anćelotija su lako stigli do ubedljive pobede.

SVE ZBOG INSTAGRAMA: Etoa IZBACILI iz tima (FOTO)

Keln je preokretom slavio u Gelzekirhenu i zakucao Šalke za poslednje mesto. Domaćin je poveo prvim golom Huntelara u sezoni, ali su "jarčevi" preokrenuli. Miloš Jojić je igrao za Keln do 61. minuta, dok je Filip Mladenović ostao na klupi. Gojko Kačar je igrao 85 minuta za Augzburg u Leverkuzenu gde Bajer nije pobedio jer Čarls Arangiz nije realizovao penal u 75. minutu.

PRIMER DA SE SLEDI! Fudbaler PARTIZANA kolegu iz ZVEZDE zove "BRATOM"

Torino Siniše Mihajlovića je uspeo da osvoji bod na gostovanju Peskari iako je meč okončao sa devetoricom. Prvo je isključen Afrije Akva u 45. minutu, a zatim i Đuzepe Vives u 79. minutu. Saša Lukić je meč odgledao sa klupe Torina, dok je Adem Ljajić i dalje povređen. Juventus se posle neočekivanog poraza od Intera trgao i deklasirao Kaljari, i vratio se na prvo mesto posle remija Napolija na gostovanju protiv Đenove. Za Đenovu je do 78. minuta igrao nekadašnji kapiten Crvene zvezde Darko Lazović, dok je Nikola Maksimović i ovog puta ostao na klupi Napolija, još nije debitovao. Bolonja je lako kod kuće pobedila Sampdoriju na čijoj je klupi presedeo Filip Đuričić. Kjevo je pobedio Sasuolo, a Ivan Radovanović je igrao za "leteće magarce" od 79. minuta.