Autor: Aleksandar Obrenović
sreda 02.11.2016.
20:37
Izvor: Sportske.net

Barselona je stigla do nove pobede u Evroligi nakon što je u Tel Avivu slavila protiv Makabija sa 69:79.

euroleague.net

Povezane vesti

Barselona je stigla do treće pobede ove sezone i to u meču protiv Makabija, pa je ekipa iz Katalonije pretekla ekipu iz Tel Aviva na tabeli.

Zahvaljujući sjajnoj igri u drugom poluvremenu Barselona je slavila protiv Makabija sa 69:79 i tako je nanela treći poraz domaćinu.

Presudile su ukradene lopte, Barselona ih je imala čak 12 nasuprot Makabijevih 3, dok su u ostalim statističkim kategorijama ekipe bile podjednake.

Makabi je bolje počeo meč, vodili su tokom prvog poluvremena, bilo je i +6 u jednom trenutku tokom druge četvrtine, da bi Barsa stigla veoma brzo u trećoj četvrtini i do 20 poena prednosti velikom serijom.

Uspeli su domaći da spuste prednost, ali samo do -10, pa moraće da se pomire sa novim porazom.

Dorsi je bio neumoljiv pod košem sa 11 skokova, imao je i 11 poena. Rajs je imao 21 poen, a Koponen 14 poena, dok je na drugoj strani Gaudlok bio najbolji sa 19 poena. Pored njega, istakao se Devon Smit sa 18, a nekadašnji košarkaš Crvene zvezde, Maik Cirbes, imao je 7 poena.