≫

Bajern slavi "izdajnika" Humelsa i njegov prvenac, Mijatov Ajntraht srušio Dortmund (VIDEO)

Ekipa Mijata Gaćinovića posle sjajne partije došla do pobede nad Milionerima

• 1

Ajntraht iz Frankfurta igra sjajno ove sezone u Bundesligi, a doprinos daje i srpski fudbaler Mijat Gaćinović, koji je odigrao svih 90 minuta u pobedi nad Dortmundom od 2:1.

Hušti je doneo prednost ekipi Nika Kovača na samom startu drugog poluvremena, posle dobre akcije koju je krunisao snažnim šutem pod prečku sa ivice kaznenog prostora.

Obamejang je smanjio prednost u 77. minutu, posle sjajnog udarca glavom. ali je samo dva minuta kasnije Seferović je tehnički doteranim šutem sa gotovo iste pozicije kao Hušti matirao Vajdenfelera.

Lopta je išla mnogo sporije nego kod gola Mađara, ali je naturalizovani Švajcarac sjajno šutirao i felširao loptu koja je skretala ka golmanu Dortmunda, ali se on nije na vreme bacio i samo je uspeo da je okrzne pre nego što je ušla u gol.

Ovom pobedom Ajntraht je prestigao Dortmund na tabeli i izjednačio se sa Bajernom, koji kasnije igra protiv Leverkuzena.

Pogledajte i golove.

All Goals HD - Eintracht Frankfurt 2-1 Dortmund... by sporttv724

Bajern je u derbiju kola prd 75.000 navijača pobedio Bajer 2:1 i nastavio poteru za najprijatnijim iznenađenjem šampionata Lajpcigom.

Prvi gol od dolaska u Baern postigao je "izdajnik" Mats Humels, i to onaj koji je odlučio pobednika.

Strelac prvog gola za domaći tim bio je Tijago Alkantara, a trenutni egal gostima doneo je Hakan Čalhanoglu, takođe u prvom poluvremenu.