≫

Spektakl u Premijer ligi: Svonsi pobedio 5:4 preokretom u 91. i 93. minutu!

Sedam od devet golova na "Libertiju" postignuto u drugom poluvremenu

• 0

Sve utakmice 13. kola Premijer lige odigrane u nedelju, ostale su u debeloj senci spektakla na "Libertiju", gde su poslednjeplasirani Svonsi i Kristal Palas odigrali meč za pamćenje. Najbolji meč sezone, definitivno!

"Labudovi" su pobedili rezultatom 5:4 preokretom u 91. i 93. minutu u režiji jednog čoveka - Fernanda Ljorentea.

Koliko je samo ovaj meč bio uzbudljiv, a i to je blaga reč da opiše svo to "ludilo" u subotu poslepodne, svedoči i kretanje rezultata: 0:1, 1:1, 3:1, 3:4, 5:4!

Pored Ljorentea, dva gola za domaći tim, takođe u drugom poluvremenu, i to u roku od dva minuta, postigao je Holanđanin Leroa Fer za 3:1, i činilo se tada rešio pitanje pobednika.

Ali, bio je to samo nagoveštaj mega uzbudljivih poslednjih dvadesetak minuta utakmice.

Gosti iz Londona su u roku od devet minuta postigli tri gola i u stanje neverice bacili Velšane. Pet minuta ostalo je do kraja i malo nade za "labudove", ali ono najbolje je tek sledilo.

Ljorente, koji je u 66. minutu zamenio Rutlidža, u dva minuta nadoknade vremena stigao je da postigne ne jedan, nego dva gola i time stavi tačku na verovatno najpektakularniji meč Premijer lige ove sezone.

jasno je zbog čega su svi ostali mečevi odigrani u istom terminu pali u senku "ludila" u Velsu.

Liverpul je na "Enfildu" pobedio Sanderlend 2.0, ali i izgubio, izgleda na duže vreme Filipea Kutinja, koji se povredio i iznesen je sa terena.

Hal i VBA su remizirali (1:1), kao i Lester i Midlzbro (2:2).