≫

Real se izvukao pred El Klasiko, Sevilja preskočila Barsu na tabeli (VIDEO)

Hrvatski reprezentativac je bio tragičar utakmice na Santjago Bernabeu

• 0

Fudbaleri Reala su zabeležili pobedu u 13. kolu Primere, pošto su na Santjago Bernabeu bili bolji od Sportinga iz Hihona sa 2:1. Ronaldo je bio strelac oba pogotka za Kraljevski klub, koji je posle 18 minuta vodio sa 2:0. Tada je sve delovalo idealno za izabranike Zinedina Zidana, a malo ko se nadao da će zapravo gosti imati penal za izjednačenje.

Portugalac je prvi gol postigao u 5. minutu sa bele tačke. Iako je golman Sportinga pročitao na koju će stranu da šutira, nije uspeo da se dovoljno izvije i odbrani mu šut.

Drugi put je zatresao mrežu posle sjanog skoka i udarca glavom posle dobrog centaršuta Naća.

Ipak, Hihon se nije predavao. Karlos Karomna je u 35. minutu smanjio prednost na 2:1, a kasnije se ispostavilo da je postavio konačan rezultat. Nije delovalo da će tako biti kada je u 78. minutu Hihon imao penal za izjednačenje. Beloj tački je prišao hrvatski fudbaler, Duje Čop, međutim šutirao je katastrofalno.

Imao je neobičnu pripremu za penal, pošto je delovalo kao da samom sebi meri puls. Ipak, šutirao je preko prečke daleko izvan gola. Tako je Real izbegao kiks pred El Klasiko i duel na Kamp Nou koji je zakazan za 3. decembar.

Pogledajte i penal koji je Čop izveo očajno:

Sevilja je u poslednjoj utakmici subotnjeg programa savladala Valensiju sa 2:1. Garaj je u 53. minutu postigao autogol i tako poklonio Andalužanima vođstvo. Izjednačio je El Hadadi u 65. minutu, ali je Pareha 10 minuta kasnije postigao gol za pobedu Sevilje i konačan rezultat, posle koga su preskočili Barsu na tabeli, koja ima meč manje.

Primera, 13. kolo:

Petak:

Eibar - Betis 3:1

Subota:

Malaga - Deportivo 4:3

(Santos 21. penal, 56, Ramirez 40, Ontiveros 90+2 - Borhes 4. penal, 80, Andone 72)

Real Madrid - Hihon 2:1