≫

Pedro i Eriksen postigli golčine, ali je londonski derbi neverovatnim sprintom rešio bek Čelsija (VIDEO)

Sjajni londonski derbi rešio je Viktor Mozes golom u drugom poluvremenu

• 0

Fudbaleri Čelsija zadržali su vrh tabele Premijer lige posle 13. kola, pošto su slavili sa 2:1 u duelu protiv gradskog rivala Totenhema. Tako su sa tri boda pretekli Liverpul i Mančester Siti, koji su prethodno pretekli plavce pobedama nad Barnlijem i Sanderlendom u utakmicama koje su odigrane ranije.

Golove za ekipu Antonija Kontea postigli su Pedro u 45. minutu i Viktor Mozes u 51. posle dobre kontre u kojoj je bek Čelsija pretrčao ceo teren. Gol za Totenhem dao je Kristijan Eriksen u 11. minutu, ali njegovo remek-delo nije bilo dovoljno ni za bod.

Danac je prihvatio loptu na nekih 20 metara od gola i odmah raspalio levicom i zakucao loptu u mrežu Kurtoe za radost gostijućih navijača iz Severnog Londona.

Christian Eriksen Goal HD - Chelsea 0-1... by kivancyildirim791

Na odgovor Čelsija čekalo se do kraja poluvremena, a onda je Pedro nakon pasa Matića fenomenalnim golom doneo izjednačenje Čelsiju. Okrenuo se oko svoje ose posle pasa Srbina, namestio se na desnu nogu i poslao neodbranjivu parabolu u gol Uga Lorisa.

Pedro Goal HD Chelsea 1 1 Tottenham Hotspur 26... by marcelinocortese

Ubrzo su igrači otišli na pauzu, a samo šest minuta u nastavku bilo je dovljno Čelsiju da završi posao. Posle jedne oduzete lopte na sredini terena usledila je brza kontra, posle koje je Mozes postavio konačan rezultat, nakon asistencije Dijega Košte.

Zanimljivo je da je Mozes počeo sprint sa dvadesetak metara od svog gola u trenutku kada su Plavci krenuli u akciju i zbog toga je nagrađen pobedničkim golom.

Victor Moses Goal HD - Chelsea 2-1 Tottenham... by kivancyildirim791

Nemanja Matić je odigrao još jednu odlčnu partiju, a iako je Pedro faktički sve sam rešio svojom majstorijom, njemu će se pripisati asistencija, po čemu je ove sezone među najboljim igračima Premijer lige.

Branislav Ivanović je u 81. minutu zamenio upravo Mozesa, strelca pobedničkog gola, kako bi defanziva Čelsija bila dodatno ojačana u završnici, a Konteova zamisao je na kraju i uspela.