Milan je postao moćan tim: "Rosoneri" zablistali u Empoliju! (VIDEO)

Montelin tim je prvi pratilac Juventusa. Dva gola Lapadule.

• 0

Fudbaleri Milana u Toskani su bez greške obavili zadatak koji se od njih očekivao - pobedili su Empoli i učvrstili se na drugom mestu Serije A.

Ekipa Vinćenca Montele savladala je domaći tim rezultatom 4:1 posle sporije igre u prvom poluvremenu i efikasne u drugom, u kojem su, preko Susa, Koste (autogol) i Lapadule, krunisali terensku inicijativu.

Lapadula je bio dvostruki strelac, dok je počasni pogodak za Empoli postigao Saponara, dva minuta nakon vođstva "rosonera".

Bila je ovo deveta pobeda tima iz "Prestonice mode" i osmi poraz sastava sa "Karla Kastelanija" kome, sudeći prema dosadašnjim rezultatima i formi, sledi grčevita borba za opstanak.

Empoli je trenutno prvi tim "iznad crte", ispod koje su Peskara, Palermo i Krotone.

Milan u narednom kolu dočekuje nejaki Krotone, a onda ide na noge Romi kada će Montela biti na velikom ispitu protiv kluba u kome se igrački proslavio.