Veliki Kiril Lazarov: Legendarni makedonski rukometaš ušao u istoriju!

Jeste Makedonija izgubila, ali će Lazarov ovaj meč dugo pamtiti

• 2

Legendarni makedonski rukometaš Kiril Lazarov svakako će na ličnom planu zauvek pamtiti meč protiv Slovenije na SP u Francuskoj.

Njegova selekcija jeste izgubila rezultatom 29:22, ali je Lazarom prešao cifru od 1.000 golova za nacionalni tim.

Njemu je to uspelo već na početku meča kada je u 2. minutu postigao gol iz sedmerca. Do kraja meča upisao je devet.

Makedonci su ostali na četiri boda iz tri meča, dok Slovenija koju vodi veselin Vujović ima šest.

Što se tiče SP u rukometu vredi pomenuti da su Hrvati obezbedili osminu finala posle tri kola.

Kockasti su posle Saudijske Arabije i Mađasrke pobedili i Belorusiju rezultatom 31:25. Drama je bila negde oko 47. minuta kada je Rutenka smanjio na 23:22, ali je potom Duvnjak bio najzaslužniji za +5 i kraj.