≫

ZVEZDA OBORILA JOŠ JEDNOG VELIKANA NA KOLENA: Simonović slomio PAO u završnici! (VIDEO) (FOTO)

Sve je rešeno u poslednja dva minuta, kada je Zvezdino krilo preuzelo odgovornost

Crvena zvezda je pobedila Panatinaikos sa 72:66 i tako došla do 7. vezanog trijumfa u Evroligi, koji ih je značajno približio plasmanu u TOP 8. Sve je rešeno u poslednja dva minuta, kada je Marko Simonović preuzeo sve u svoje ruke i pogodio bitnu trojku, zatim i bacanja, a na kraju i jedan sjajan ulaz, nakon čega je Zvezda pobegla gostima na +7.

ZVEZDA - PAO 72:66 (20:14, 19:19, 18:23, 15:10)

ZVEZDA: Volters 5, Tompson 6, Mitrović 11, Lazić 5, Simonović 13, Dženkins 6, Gudurić 4, Jović 7, Kuzmić 10, Bjelica 5

PAO: Singlton 5, Rivers 12, Džejms 19, Papas 2, Gebrijel 23, Burusis 3, Kalates 2

Zvezda je počela brutalnom serijom u prvoj četvrtini, kada je povela 16:0. Punih šest minuta PAO nije mogao da se konsoliduje i ništa nije mogao da pogodi. Negativnu seriju je prekinuo Majk Džejms pogotkom za tri poena, nakon čega je gostima proradio šut. Nekoliko poena vezao je Keni Gebrijel , pa su se Zeleni približili na 18:14, ali je Milko Bjelica košem za dva u poslednjem napadu zvezde ponovo vratio Zvezdi +6, pa je tim rezultatom završena prva četvrtina.

Druga deonica donela je igru u serijama. Najpre ju je napravila Zvezda, koja je sa nekoliko poena došla do +10 (31:21), ali je PAO brzo uzvratio novom serijom poena, pa su brzo anulirali prednost i stigli na -2. Zvezda je posle toga još jednom vezala nekoliko poena i uz fantastičan potez Jovića poslednjem napadu prvog poluvremena, kojim je Zvezdi doneo prednost od 39:33 na isteku 2. četvrtine.

Panatinaikos je agresivnije počeo treću deonicu i u 23. minutu igre došao je do prvog izjednačenja posle nove trojke Kenija Gebrijela. Do kraja trećeg perioda igre igralo se u mini serijama, pošto je Zvezda pravila razliku od +4, a PAO izjednačavao. Posle još jedne trojke Gebrijela Pao je u 26. minutu po prvi put poveo sa 50:48, a Zvezda je pred poslednju četvrtinu ipak otišla na pauzu sa poenom prednosti (57:56).

Jasno je bilo već tada da nas čeka drama u poslednjoj deonici i tako je i bilo. Egal je viđen tokom cele poslednje četvrtine, a igračima je popustila i koncentracija u napadu, dok je odbrana značajno pojačana na obe strane, te je viđeno malo poena. Posle osam minuta igre ekipe su postigle po svega sedam poena.

Sve je rešeno u poslednja dva minuta, kada je Marko Simonović preuzeo sve u svoje ruke i pogodio bitnu trojku, zatim i bacanja, a na kraju i jedan sjajan ulaz, nakon čega je Zvezda pobegla gostima na +7.

Tu je i Kuzmić dodao dva poena posle ofanzivnog skoka. Zvezda tako teškom mukom stigla do velike pobede, a za to je bila zaslužna fantastična odbrana u poslednjoj deonici, kao i Simonović, koji je pogađao u najbitnijim trenucima.