28. mart  2017. 09.12  | Izvor: Dnevnik

Vojvođanske lige: Pobede Mladosti i Kabela

NOVI SAD -

Željni revanša za jedini poraz u dosadašnjem delu trke, Jaračani su krenuli silovito ka golu Podunavca i poveli posle prvog napada, pošto je Milan Stojšić spretno prebacio loptu preko istrčalog golmana Mladena Martinovića, čime je krunisao asistenciju Slobodana Džepine. Mladost (BJ) – Podunavac 2:1 (1:0).

Mladi čuvar mreže gostiju, osujetio je pokušaj Miloša Kovačevića i dva opasna udarca Milana Stojšića, dok je na drugoj strani Vujica Radosavljević pogodio spoljni deo mreže. Uvodni minuti nastavka, pripali su gostima iz Belegiša.

Slobodnjak je izveo kapiten Milan Jerković, lopta je, kao u bilijaru, kružila po kaznenom prostoru, a najprisebniji, bio je iskusni štoper Milan Kalaba i ubacio je u mrežu. Domaćini su ponovo uzeli glavnu reč, ređale su se šanse Nemanje Đorđevića, Petra Grahovca i Slobodana Džepine, ali je scenario za četrnaestu uzastopnu pobedu napisan tek u 90. minutu. Nikola Popović je raspalio sa 20 metara, golman gostiju je zatvorio ugao, a na odbitak je natrčao Milan Stojšić i izazvao erupciju radosti.

fsv fudbalski savez vojvodine

Kabel – Veternik 6:0 (3:0)

Momci trenera Saše Milanovića su u susretu sa komšijama iz Veternika bili izuzetno efikasni pa je solidni golman Zakarija čak šest puta morao da vadi loptu iz mreže. Imali su gosti peh da se pre prvog gola povredi iskusni kapiten Tomić, a u drugom poluvremenu i Vuković. Na početku meča gosti su imali dve lepe prilike.

Kabel - Veternik 6:0, Kupinovo - LSK 2:1, Jedinstvo - Sloga 5:1, Hajduk - ŽSK 5:0, Borac - Hajduk (Č) 3:0, Slavija - Sremac 0:1, Sofeks - Indeks 0:1, Mladost - Podunavac 2:1.

Zlatni bodovi Kanjižana

U 20.minutu Srđan Stanić je promašio loptu blizu sredine terena, njegovu grešku iskoristili su domaći igrači. Pokušao je golman Pero Jovičić da ispravi grešku, ali je Saša Nikutović bio prisebniji i dobro asistirao Ljubomiru Đukiću, koji precizno pogodio cilj.

Nikutović je u 37.minutu odlično proigrao Nikolu Savića, pa je prednost udvostručena. Savić je još jednom primorao golmana Vrbasa da kapitulira u 70.minutu kada je odbijenu loptu sa 15 metara poslao pod prečku. Potisje – Vrbas 3:0 (1:0).

Polet (K) - Mladost APA 3:1, Sloga (Č) - Bačka (P) 6:1, Mladost (T) - Srbobran 1:3, Zadrugar - Bečej 0:5, Potisje - Vrbas 3:0, Budućnost (G) - Tavankut 5:2, Tekstilac - Tisa (A) 2:2, Subotica - Radnički (S) 2:5.

Sudija zabranio izmenu

Kikindski železničari imali su vođstvo na premijeri pred svojim navijačima od 2:1, ali su na kraju u drugoj minutu nadoknade gosti iz Banatskih Karlovaca uspeli da izjednače.

Za ovo zasluga pripada i sudiju Zoriću iz Kleka koji, mada je uredno prijavljena izmena nije dozvolio zamenu, a nakon toga u gužvi u kaznenom prostoru Kikinđana najspretniji je bio gostujući napadač Cicović i pobogodio cilj. Inače, gosti su poveli u 38. minutu, a minut pre kraja prvog dela kapiten domaćina Armado Čekić izjednačio je rezultat. U 50. minutu Čekić je postigao vodeći pogodak.

Budućnost (SC) - Kozara 0:0, ŽAK - Proleter (BK) 2:2, Slavia - Jedinstvo (NB) 2:2, Radnički (K) - Dinamo 2:1, Vršac junajted - Vojvodina 2:2, Polet (N) - Dolina 1:2, Radnički (S) - Sloga 1:0, Sloboda - Jedinstvo (BK) 0:2.

1. Dinamo 18 14 2 2 59:9 44

2. Kozara 18 13 2 3 46:13 41

3. Buduć. (SC) 18 9 6 3 32:16 33

4. Polet (N) 18 8 4 6 43:30 28

5. Radnič. (K) 18 9 1 8 30:28 28

6. Vršac j. 18 8 4 6 28:28 28

7. Radnič. (S) 18 8 3 7 33:30 27

8. Jed. (NB) 18 7 5 6 30:29 26