Najnovije vesti
Vesti Republika Srpska
Igokea povela u finalnoj seriji plej-ofa

Košarkaši Igokee pobedili su sarajevsku Bosnu Rojal Dželi rezultatom 87:71 u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa.

Vuk Radivojevic Igokea Foto: Bojan Božić / RAS Srbija
Vuk Radivojevic Igokea

Bosna je u prvom poluvremnu pružila dobar otpor favorizovanom domaćinu, a nakon 20 minuta igre rezultat je bio nerešen 44:44.

Treću četvrtinu Igokea otvara serijom 14:2 za vođstvo 60:46, a u poslednjih deset minuta Igokea ulazi sa plus 18 (69:51) tako da je pitanje pobednika već tada bilo rešeno.

Najefikasniji igrač u domaćem timu bio je  plej mejker  Džejms Robinson sa 19 poena dok je Mahkovic dodao 17. Najefikasniji u timu Bosne bio je Maksim  Šturanović sa 18 koševa.

Druga utakmica finalne serije igra se u Sarajevu u sredu, 10. maja, a novi šamion Bosne i Hercegovine biće tim koji prvi dođe do tri pobede.

Prvoplasirana ekipa iz prvenstva BiH obezbediće plasman u regionalnu ABA ligu naredne sezone.