Rectangle 2 Copy 4 Created with Sketch.
Sportal
i

STO MINUTA BORBE I NESVAKIDAŠNJI PENAL Siti izdržao nalete Lestera i sačuvao poziciju za Ligu šampiona

Darko Nikolić - Vest objavljena: 15:38 - 13.05.2017

Izuzetno zanimljiv meč 36. kola Premijer lige odigran je na "Etihadu" u Mančesteru, na kome je domaći Siti pobedio dojučerašnjeg šampiona Lester sa 2:1 (2:1) i sačuvao treću poziciju na tabeli, poslednju koja vodi direktno u Ligu šampiona.

Penal Rijada Mareza
Penal Rijada Mareza Foto: Stare Slike

Stotinu minuta je trajao ovaj susret, u kome su Silva u 29. i Žezus u 36. sa bele tačke doneli prednost "građanima", pre nego što je Okazakijev volej tri minuta pre kraja poluvremena vratio nadu "lisicama" da mogu da izbegnu poraz.

To se činilo kao neminovno kada je dosuđen penal za Lester u 77. minutu, no Rijadu Marezu se tada desilo nešto nesvakidašnje. Okliznuo se prilikom izvođenja najstrože kazne, ali tako da je u padu jednom nogom šutnuo loptu, a ona se odbila od druge, pa odsela u mreži.

Prema pravilima fudbala, prilikom jedanaesterca izvođaču nisu dozvoljena dva kontakta sa loptom, pa je pogodak poništen.

Šest izmena, nekoliko prekida zbog ozbiljnih startova, poput onog kada je Olbrajton "dobio" lakat u lice, uzrokovali su deset minuta sudijske nadoknade vremena, a ni odlazak Kaspera Šmajhela u kazneni prostor Sitija nije pomogao Lesteru, baš kao ni četvrtoplasiranom Liverpulu, te prvim pratiocima, Arsenalu i Mančester junajtedu, koji su priželjkivali kiks "građana".

Stouk - Arsenal 1:4 (0:1)

(Krauč 67 - Žiru 42, 80, Ozil 55, Sančez 76)

Nedelja:

13 Kristal Palas - Hal

15.15 Vest Hem - Liverpul

17.30 Totenhem - Mančester junajted

(Darko Nikolić)

Pridružite se

Saznajte sve o najvažnijim vestima i događajima, pridružite se našoj WhatsApp zajednici ili čitajte na Google News.

Sportal VIDEO

Detalj sa meča FK Crvena zvezda – FK Voždovac. Vladan Milojević Piter Olajinka Foto: Aleksandar Dimitrijević/Sportal
22 00
Kup Srbije

22:00 - 24.04.2024

video Olajinka: Nadam se novim utakmicama u kojima ću biti još bolji

Šampion Srbije i lider na tabeli je lakše nego što se očekivalo porazio Partizan na svom stadionu, a najzaslužniji za pobedu je bio Piter Olajinka, fudbaler crveno-belih, koji je postigao dva gola, u 26. i 29. minutu. Nakon meča je upravo Olajinka podelio svoje impresije u razgovoru za "Arenu sport".

Svetozar Marković Šerif Endiaje, Detalji sa 173. večitog derbija, FK Crvena zvezda – FK Partizan/Foto: Aleksandar Dimitrijević/Sportal
19 32
Partizan

19:32 - 24.04.2024

video Kapiten Partizana dobio žuti karton pre početka meča – evo i zbog čega

Sedam minuta sudija Miloš Milanović je čekao da ima prvi sudijski zvižduk. Stvorio se veliki dim na terenu zbog dimnih bombi, a i kada su se stvorili uslovi fudbaleri Partizana se nisu spremili. Ostali su previše pored svoje klupe u međusobnim motivacionim razgovorima. Zato je kapiten Svetozar Marković dobio žuti karton.

Misliš da je to sve? Nastavi da čitaš, imamo još mnogo toga za tebe :)

Almir Memić, FOTO: BSS/Dragana Stjepanović
22 47
Boks

22:47 - 24.04.2024

Broj srpskih medalja porastao na 20: Bokseri oborili skoro 40 godina star rekord!

Nakon spektakulranih pobeda koje su ostvarile dame srpskog boksa i iskovale 11 bronzi na šampionatu Evrope za seniorke i seniore u Beogradu, usledio je i niz uspeha srpkih boksera koji su izbrojali do devet bronzi. Tako smo stigli do ukupno 20 medalja osiguranih srpskog boksa pod svodovima hale “Aleksandar Nikolić”, a i bokseri su oborili rekord sa Evropskog prvenstva 1985. kada je naša zemlja osvojila pet odličja.