0
Ostali sportovi

KAJAK I KANU: Starovićeva četvrta na EP

Objavljeno: 16.07.17 u 10:40

Srpska kajakašica Milica Starović zauzela je danas četvrto mesto na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu, u disciplini K1 500 metara.

Starović je stazu od 500 metara prešla za minut i 48,020 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Tamara Takač iz Madjarske rezultatom 1:47,264 minuta, druga je bila Beloruskinja Olga Hudenko sa 0,588 sekundi zaostatka, dok je treća kroz cilj prošla Ruskinja Jelena Anjušina sa zaostatkom od 0,644 sekundi.

Srpski kajakaški četverac zauzeo je sedmo mesto u trci na 1.000 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu.

Četverac u sastavu Simo Boltić, Dejan Pajić, Ervin Holpert i Dragan Hančovski trku je završio za dva minuta i 59,886 sekundi.

Zlatnu medalju osvojio je španski četverac rezultatom 2:54,374 minuta, drugi su bili Poljaci sa 0,284 sekunde zaostatka, a treće mesto zauzela je posada Slovačke sa zaostatkom od 0,292 sekunde.

Srpske kajakašice sestre Nikolina i Olivera Moldovan zauzele su šesto mesto u trci na 500 metara na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu u Plovdivu.

Nikolina i Olivera Moldovan su trku završile za minut, 42,540 sekunde.

Prvo mesto osvojile su nemačke takmičarke rezultatom 1:38,604 minuta, druge su bile reprezentativke Slovenije sa 1:38,996, a treće mesto zauzela je posada iz Poljske sa 1:40,632.