Srpske odbojkašice savladale Tajland: Korak do Kine

16. 07. 2017. u 12:15

Peti trijumf u Gran priju. Najefikasnija u ekipi Zorana Terzića je bila Brankica Mihajlović

Српске одбојкашице савладале Тајланд: Корак до Кине

Slavlje odbojkašica Foto: FIVB

Korak do Kine. Odbojkašice su osvojile i Sendai, pošto su u trećem kolu grupe D Gran-prija savladale Tajland sa 3:1 (25:17, 23:25, 25:16, 25:19). Srpkinje još jedna pobeda deli od finalnog turnira, a priliku da to ostvare imaće od 21. do 23. jula u Hongkongu, gde će odmeriti snage sa Rusijom, Japanom i Kinom.

Naše sportistkinje su odlično počele utakmicu i lako povele sa 1:0. U drugom setu su popustile kod 14:11, što su uporne Tajlanđanke iskoristile da izjednače u setovima. U trećem setu vodila se izjednačena borba do 11:11, kada su naše na servis Bojane Živković (četiri asa) serijom 9:0 stekle nedostižnih 20:11. U četvrtom činu naše odbojkašice su sve vreme diktirale ritam.

Šansu je posle duže pauze dobila i Tijana Bošković, koja je odigrala ceo četvrti set.

- Veoma sam srećna što sam konačno zaigrala. Osećaj je fantastičan, jer mi je odbojka mnogo nedostajala. Tajland je pokazao da je izuzetno nezgodan protivnik, jer igra brzo i dobro u odbrani - naglasila je Boškovićeva.

DVORANA: “Kamei arena” u Sendaiju. Gledalaca: 1.850. Sudije: Kang (Koreja) i Bernaola (Španija).
SRBIJA: Buša, Malagurski, Živković 8, Malešević 9, Antonijević, Mihajlović 20, Veljković 14, Pušić (libero), Bjelica 9, Stevanović 11, Rašić, Bošković 10, Milenković, Blagojević (libero). Poeni - napad: 57, blok: 14, servis: 10, greške rivala: 17.
TAJLAND: Sritong, Panoj (libero), Guedpard 11, Tinkaov 11, Bamrungsuk 3, Apinjapong 1, Čaisri, Tomkom, Kokram 7, Bonlert, Kongjot 13, Moksri 10, Pairoj (libero). Poeni - napad: 48, blok: 5, servis: 1, greške rivala: 23.