TREĆA MEDALJA ZA SRBIJU: Dragosavljeviću bronza na EP

V.N.

16. 07. 2017. u 14:22

Marko je stazu dugu 200 metara prešao za 33.947 sekundi za Britanca Hita i Mađara Horvata. Pre njega su osvojena dva srebra

ТРЕЋА МЕДАЉА ЗА СРБИЈУ: Драгосављевићу бронза на ЕП

Marko Dragosavljević Foto: KSS

SRPSKI reprezentativci su nastavili sa uspesima u Plovdivu na Evropskom prvenstvu u kajaku. Dejan Pajić i Ervin Holpert osvojili su srebrnu medalju u disciplini K2-500, dok je Marko Dragosavljević došao do bronze u K1 200. Dan ranije, Marko Tomićević i Milenko Zorić su bili drugi u trci na 1.000 metara, tako da naša selekcija ima tri odličja.

Dvojac Pajić - Holpert je u K2-500 završio trku u vremenu 1.27,616, iza Mađara Bencea Nadaša i Šandor Totka (1:26,500), dok je bronza pripala Ukrajincima Ivanu Semjkinu i Igoru Trifunovu (1:28,004). Ono što njihov uspeh čini još većim jeste činjenica da su do medalje došli samo 40 minuta posle trke u četvercu.

Dragosavljević je stazu u disciplini K1-200 prešao za 33,947 sekundi, iza Britanca Lajama Hita (33,380) i Bence Horvata iz Mađarske (33,455). Marku je to druga medalja za manje od mesec dana, pošto je na EP za mlađe seniore u Beogradu trijumfovao u istoj disciplini. On tek ove sezone napušta kategoriju takmičara do 23 godine, a u Plovdivu je kompletirao seniorske medalje, s obzirom na to da je već osvojio dva zlata (2014. Brandenburg, 2015. Račice) i srebro (2013. Montemor o Veljo).

- Presrećan sam. Imao sam sampouzdanje da završim trku uspešno - rekao je Dragosavljević. - Nadam se da ću na Svetskom prvenstvu biti još bolji i da ću se boriti za zlato. Najvažnije je, ipak, da sam na postolju, gde mi objektivo i jeste mesto.

ČESTITKE
KAJAKAŠIMA su posle velikog uspeha redom stizale čestitke od predsednika Srbije Aleksandra Vučića, predsednice Vlade Ane Brnabić, ministra sporta i omladine Vanje Udovičića...
- Iskrene čestitke, uz želje da na narednim takmičenjima ostvarite još bolje rezultate - stoji, između ostalog, u čestitki Vučića.