Коларов и Џеко намучили Челси

Није било већих изненађења другог дана трећег кола Лиге фудбаласких шампиона. Манчестер јунајтед, Барселона, Бајерн, Пари сен Жермен и Јувентус укњижили су планиране бодове, а у дербију кола у Лондону било је нерешено.

Фантастичан меч одиграли су Челси и Рома у Лондону. „Плавци“ су головима Давида Луиза и Азара водили 2:0, чинило се да ће забележити сигурну победу, а онда су Римљани на крилима Коларова и Џека успели да преокрену резултат. Међутим, у финишу меча, Азар је ипак успео да спасе бод Лондонцима.

Пари сен Жермен и Бајерн укњижили су планиране бодове у мечевима са Андерлехтом и Селтиком. “Свеци” су повели после само три минута игре голом младог Мбепеа, а пред крај првог дела меча и Кавани је био прецизан.

У другом делу „свеци” су постигли још два поготка. Није било изненађења ни у Минхену, где је искусни Јуп Хајнкес, пружио прилику Милеру, Робену, Боатенгу и Хумелсу који су грејали клупу у Паризу, када су Баварци доживели дебакл. Врло брзо је Бајерн повео преко Милера, а до краја првог дела сусрета и Кимих се уписао у листу стрелаца после лепе акције. Само што је почело друго полувреме и Хумелс је после корнера погодио мрежу.

Фудбалери Бенфике и Манчестер јунајтеда одиграли су праву шаховску партију у Лисабону, било је мало прилика, а одлучила је грешка младог голмана Португалаца Свилара који је после шута Рашфорда с лоптом прешао гол линију. Ваља истаћи да су у дресу Бенфике поред Свилара играли још Фејса и Живковић у другом делу,  а „ђаволе“ је као и обично сјајно предводио Матић.

Ни Барселона није имала проблема у мечу са Олимпијакосом иако су Каталонци готово 60 минута играли са играчем мање јер је Пике искључен због играња руком. Врло брзо, Барса је повела и то аутоголом Николауа, а у другом делу Меси је после дивне комбинације погодио мрежу. Само неколико минута Касније и Диње је био прецизан.

Фудбалери Карабага освојили су историјски први бод у елитном европском клупског такмичења и то у мечу с моћним Атлетиком. Азербајyанци су све време били равноправан противник, а имали су и неколико лепих прилика. Додуше, мора се рећи да је Атлетико имао боље прилике и да је у последњих петанестак минута имао играча више, али није успео да погоди мрежу Шехића.

Мало изненађење представља то што је Базел головима Чаке и Оберлиха славлио у Москви, а Јувентус је у финишу меча голом Манџукића ипак успео да савлада Спортинг..

3. Селтик  3      1      0      2      3:8    3

4. Андерлехт       3              0             0              3              0:10        0