EL: PAO bolji od Reala posle velikog preokreta

Autor: Nikola Miloradović
petak 24.11.2017.
22:10
Izvor: Sportske.net

Košarkaši Panatinaikosa upisali su šesti trijumf u elitnom takmičenju ove sezone.

Epa/Nicolas Armer

Povezane vesti

U okviru devetog kola Evrolige, Panatinaikos je ugostio madridski Real, a domaći košarkaši su slavili nakon 40 minuta rezultatom 82-80.

Real je uprkos velikim kadrovskim problemima bio bolji rival u prvom poluvremenu, gosti iz Madrida su nakon 20 minuta imali 14 poena viška.

Ipak, Paskval je razmrdao "Zelene" u svlačionici, pa su nakon trećeg kvartala deficit spustili na pet poena.

Polako su topili i taj minus u četvrtoj deonici, da bi sredinom kvartala došli do preokreta 75-73.

Usledila je rezultatska klackalica, da bi pobedu domaćinu doneo Džejms Gist sa linije penala na 15 sekundi do kraja.

Bivši igrač Reala Kej Si Rivers je bio najefikasniji u pobedničkom sastavu sa 20 poena, pratili su ga Gist sa 15, kao i Nik Kalates sa 12 poena, dok je 10 upisao Singlton.

U redovima Reala, 19 poena Luke Dončića, po 12 su dodali Tompkins i Rejes.