EL: CSKA pobedom u Malagi spustio zavesu na deveto kolo

Izvor: Sportske.net

"Armejci" se izjednačili sa Olimpijakosom na čelu tabele.

cskabasket.com

Povezane vesti

Košarkaši moskovskog CSKA slavili su na gostovanju Unikahi u okviru devetog kola EL, na kraju je bilo 80-89.

CSKA je već na startu nametnuo svoj ritam, dobili su prvi kvartal sa 16-27, ali je domaćin uspeo da spusti deficit do poluvremena.

Usledila je sjajna treća četvrtina domaćina, koji dolazi do preokreta, te ekipa Đoana Plaze u poslednjih 10 minuta ulazi sa dva poena viška.

Ipak, CSKA se konsolidovao u odlučujućem periodu, preokreću rezultat i na kraju slave sa komfornih devet poena razlike.

Istakao se Ćaćo Rodrigez sa 21 poenom, pratili su ga Kori Higins sa 14, Voroncevič i De Kolo sa po 13, kao i Otelo Hanter sa 10 poena.

U ekipi iz Malage 18 poena bivšeg igrača Moskovljana Džejmsa Avgustina, pratili su ga Adam Vačinski sa 15, kao i Karlos Suarez sa 13 i Mekalum sa 12 poena. Nemanja Nedović je na terenu proveo nešto manje od šest minuta, nije se upisao u listu strelaca, dok je Dejan Milosavljević sa 23 minuta imao četiri poena i dve uhvaćene lopte. Dejan Musli je čitav meč presedeo na klupi.

CSKA sada ima skor 7-2, dok Unikaha ima 3-6.