BUNDESLIGA: Već u 24. minutu Srbin "odsvirao kraj" (FOTO)

Srbija Danas
Mijat Gaćinović
Mijat Gaćinović / Izvor: Profimedia

Odigrane utakmice 16. kola nemačkog šampionata.

Odigrana je utakmica 16. kola Bundeslige, između Hamburga i Ajntrahta iz Frankfurta, a pobedu gostima (2:1) obezbedio je Mijat Gaćinović. Poveo je HSV pogotkom Kirjakosa Papadopulosa u 9. minutu, a onda je usledio preokret. U 16. minutu Marijus Volf je izjednačio, da bi srpski reprezentativac tri boda obezbedio u 24. minutu. Gaćinović nije bio jedini Srbin na terenu. Za Ajntraht je do 62. minuta igrao Luka Jović, dok je sve vreme za HSV igrao Filip Kostić. Ajntraht je trenutno na petom mestu tabele sa 25 bodova, dok je HSV na 16. poziciji sa 15.

ĐUKIĆ ZNA: Sa ovih 11 igrača ide na Zvezdu (SASTAVI)

SPREMNI ZA DERBI: Milojević je izabrao startere za napad na Humsku (SASTAVI)

Igrali su i Majnc i Borusija Dortmund, a slavili su gosti sa 2:0. Na klupi Borusije je debitovao Peter Šteger, doskorašnji trener Kelna, ali šansu nije dao Nevenu Subotiću. Nekadašnji reprezentativac Srbije bio je na klupi za rezerve.

U ostalim mečevima večeri, Volfsburg i Red Bul Lajpcig su oidgrali nerešeno - 1:1, dok je Frajburg kao domaćin pobedio Borusiju iz Menhengladbaha sa 1:0.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.