(VIDEO) VELIKA SENZACIJA U MELBURNU! NIŠTA OD ČETVRTFINALA: Novak izgubio od 21-godišnjeg Čunga iz Koreje u tri seta

Australijan open

Tenis -

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Australijan opena pošto je poražen od Hjeona Čunga iz Južne Koreje sa 3:0 (7:6(7:4), 7:5, 7:6(7:3)).

1 / 7 Foto: Reuters

Novak je tako završio takmičenje na prvom turniru na kome je učestvovao posle šestomesečne pauze zbog povrede.

Čung će u četvrtfinalu igrati protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena koji je izbacio Dominika Tima.

Novak je loše započeo meč, napravio dva puta po dve duple servis greške i omogućio Čungu da povede sa 4:0. Međutim, uspeo je odmah da se vrati u meč i stigne do izjednačenja 5:5. Teniseri su ušli u taj-brejk koji je Korejanac uspeo da reši u svoju korist.

Drugi set je imao sličan scenario. Čung je poveo sa 3:0, a Novak uspeo da se vrati i izjednači na 4:4. Pri rezultatu 5:6 Novak je servirao i novom duplom servis greškom doprineo da Čung osvoji i drugi set.

Novak je treći set otvorio brejk i činilo se da se vraća u meč, međutim Čung je vezao dva brejka i preokrenuo rezultat. Usledio je ribrejk Đokovića, pa su rivali ušli u taj-brejk.

TOK MEČA

3. SET

6:7- Čung je osvojio prva tri poena u taj-brejku, od toga dva na servis Đokovića. Novak je uzvratio sa dva poena na servis Čunga. Novak je osvojio i treći poen u nizu, ali je zatim izgubio ponovo svoj servis za 3:4. Čung je vezao naredna dva poena i stigao do tri vezane meč lopte. Već prvu je iskoristio.

6:6 - Igra se taj-brejk!

5:6 - Čung je iskoristio prvu šansu da osvoji servis gem.

5:5 - Đoković je bez većih problema osvojio gem, a završni poen je dobio iz forhend vinera.

4:5 - Nije Đoković stigao do brejk prilike, ali je imao dva đusa. Na kraju, greškom omogućava Čungu da stigne na gem od pobede.

4:4 - Konačno gem za Novaka. Spasao je srpski teniser brejk loptu i potom iskoristio prvu šansu za izjednačenje u gemovima.

3:4 - Novak je imao sjajnu šansu da napravi brejk, ali je jednu laganu loptu na mreži poslao u aut. Čung je u nastavku dobio gem.

3:3 - Konačno lagan servis gem za Novaka i izjednačenje. Đoković je zabeležio jedan as.

2:3 - Ribrejk Đokovića! Iskoristio je četvrtu šansu u ovom gemu i vratio servis.

1:3 - Brejk Čonga, drugi uzastopni. Novak je lako stigao do 40:15, ali je onda zaređao sa promašajima.

1:2 - Odličan gem za Čunga i novo vođstvo tenisera iz Južne Koreje. Upisao je po jedan forhend i bekhend viner. Novak je do sada napravio 44 neiznuđene greške, naspram 26 Čunga.

1:1 - Nažalost, Đoković nije uspeo da potvrdi prednost brejka. Čung je odmah uzvratio i iskoristio prvu šansu.

1:0 - Novak je dobio gem, teškom mukom ali zasluženo je napravio brejk.

2. SET

5:7 - Đoković je izgubio servis gem u najgorem mogućem trenutku! Servirao je za taj-brejk, imao šansu za izjednačenje, ali je onda napravio osmu duplu servis grešku u meču, zatim sa još dve greške omogućio Čungu da osvoji drugi set!

5:6 - Čung je obezbedio taj-brejk.

5:5 - Dva vezana forhend vinera donela su Novaku novo izjednačenje.

4:5 - Siguran gem za tenisera iz Južne Koreje. Prekinuo je nalet Đokovića

4:4 - Potpuni povratak Novaka u ovom setu. Dva forhend vinera i servis viner omogućili su izjednačenje.

3:4 - Brejk Đokovića! Stekao je srpski teniser dve vezane brejk prilike, a već prvu pretvorio u brejk!

2:4 - Đoković je spasao jednu brejk loptu, a iskoristio treću gem loptu da smanji rezultat.

1:4 - Novak je u velikom problemu. Čung dobija još jedan lagani servis gem.

1:3 - Đoković je prekinuo seriju rivala i sa jednim izgubljenim poenom dobio gem.

0:3 - Bez izgubljenog poena Čung osvaja servis.

0:2 - Brejk Čunga! Novi loš gem i loš servis Đokovića, kao i dve neiznuđene greške iz forhenda koštale su ga izgubljenim gemom.

0:1 - Đoković je propustio čak četiri brejk lopte u ovom gemu, od toga dve vezane, a Čung je drugu gem loptu pretvorio u vođstvo.

Novak je u pauzi između dva seta zatražio masažu lakta i desnog stopala.

1. SET

6:7 - Prva četiri poena su pripala teniserima koji su servirali, a zatim je Novak napravio duplu servis grešku, sedmu u prvom setu, i dozvolio Čungu mini-brejk. Novak je zatim oba svoja servisa izgubio, pa je Korejac stigao do tri set lopte. Iskoristio je drugu i rezultatom 7:4 dobio taj-brejk.

6:6 - Čung je iskoristio prvu gem loptu i uveo prvi set u taj-brejk.

6:5 - Prvi put u meču Novak vodi! Spasao je jednu brejk loptu, a zatim prvu šansu pretvorio u gem!

5:5 - Novi brejk Đokovića i izjednačenje! Novak je gubio 0:4 i uspeo da nadoknadi dva brejka zaostatka.

4:5 - Siguran gem za Novaka, sa nulom smanjuje rezultat.

3:5 - Čung je prekinuo Đokovićev niz od tri osvojena gema. Iskoristio je prvu šansu i dobio gem.

3:4 - Đoković je nastavio niz. U gemu koji je trajao sedam minuta iskoristio je treću gem priliku i smanjio zaostatak.

2:4 - Konačno! Novak je iskoristio petu brejk šansu u ovom gemu i prepolovio zaostatak!

1:4 - Đoković je podigao nivo servisa i osvojio prvi gem u meču.

0:4 - Čung osvaja novi svoj servis, Novak je četiri loptice poslao u aut.

0:3 - Nove dve duple servis greške i dve neiznuđene greške za drugi brejk Čunga.

0:2- Novak je imao priliku da vrati brejk, ali nije iskoristio dve vezane prilike.

0:1 - Prilično neobičan uvodni gem. Novak je osvojio prva dva poena, a zatim izgubio naredna četiri. Poslednja dva su bile dve duple servis greške, što je donelo Čungu brejk prednosti.