Vršac je treći, moguće srpsko finale u ABA 2 ligi!

Vreme čitanja: 1min | sre. 28.03.18. | 22:34

Na završnom turniru u Čačku igraće Borac - Krka i Primorska - Vršac

Košarkaši Vršca zauzeli su treće mesto u drugoj Jadranskoj ligi, pošto su u poslednjem kolu ovog takmičenja u gostima pobedili Split sa 84:79. To znači da će u polufinalu završnog turnira u Čačku igrati protiv Primorske, dok će prvoplasirani Borac odmeriti snage sa Krkom.

Vrščani su do trijumfa nad trostrukim prvakom Evrope došli zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu, nakon egala u prvih 20 minuta.

Izabrane vesti

Pitanje pobednika rešeno je u poslednjih minut i po. Pri rezultatu 79:79, prvo je pogodio Ostojić, a zatim i Simeunović. Vrščani su i u odbrani odradili kvalitetan posao i došli do pobede koja im garantuje treće mesto.

Đorđe Simeunović je sa 14 poena bio najbolji strelac u ekipi Vršca, a dodao je na to još pet skokova, a veoma dobar bio je i Miloš Glišić sa 11 poena i osam uhvaćenih lopti. Mateo Kedžo je predvodio Splićane sa 17 poena.