ПОТИСКА ЛИГА Пуна мрежа гостију у Остојићеву

Слога – Славија  10:1 (5:0)
1

ОСТОЈИЋЕВО: Стадион Слоге, гледалаца 100. Судија: Б. Јеринкић (Кикинда). Стрелци: Ђукић у 13, 62. и 66, Фараго у 15, Банов у 18. и 35, Мијић у 22, Н. Терзин у 48. и 71. и Ваштаг у 68. за Слогу, а Герић у 49. минуту за Славију.

СЛОГА: Стијовић, Илић, Торњански, Банов, Ђукић, Н. Терзин, З. Терзин, Будовалчев, Фараго (Ваштаг), Живановић, Мијић.

СЛАВИЈА: Баланго, Ремете, Малуцков (Герић), Кијац, И. Хусак, Димовић, Агоштон, Славковић, Огњеновић, Елезовић (Јовичин), Ј. Хусак.

До предаха мрежа Славије је већ била изрешетана. Истим темпом екипа тренера Драгана Мијића је наставила у другом делу и зауставила се на двоцифреном резултату, а почасни погодак за госте постигао је Кристивој Герић. Остојићевчани ће освајање првог места прославити у суботу, када ће им гост бити Хајдук из Подлокања и вођство лиге уручити пехар.

М. Митровић

Екипа Слоге из Остојићева

БачкаАФК  1:2 (1:0)

МОЛ: Стадион бачке, гледалаца 100. Стрелци: Радонић у 44. за Бачку, а Митровић у 48. и Адам Латак у 86. минуту за АФК. Жути картони: Пеко и Адам Латак (АФК).

БАЧКА: Кисин, Донго, Симендић, М. Крижан, Влајковић, Ференц, Ковач (Јеремић), Н. Врбашки (Мирицки), Моровић, Радонић (П. Крижан), Стевановић.

АФК: Рохачек, Пожар, Вујић, Лалић, Адриан Латак, Голубовић (Сабо), Стојановић, Киш (Пеко), Митровић (Шевић), Нађпал, Адам Латак.

У комшијском дербију поготком Душана Радонића пред одлазак на одмор Бачка је стекла предност, коју је Бојан Митровић анулирао у 48.минуту. За радост Ађана Адам Латак је у 86.минуту успео да матира одбрану домаћина и затресе мрежу голмана Лазара Кисина.

М. Мр.

ШампионХајдук 2:0 (1:0)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 70. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Малагурски у 14. (из једанаестерца) и Писарић у 48.минуту. Црвени картони: Писарић (Шампион) и Р. Радаковић (Хајдук).

ШАМПИОН: Толди (Чоти), Вираг, Магагурски (Тот), Кермеци, Саша Стојичић, Ласло, Слободан Стојичић, Милуновић, Писарић, Биро, Крајновић.

ХАЈДУК: Панић, Хајдер, Остојић, Д. Радаковић, А. Хорват, Николин, Јованић, Бодрожа, Елезовић, Р. Радаковић, Бањац.

Голман гостију Панић је у 14.минуту скривио пенал, прекршајем над Крајновићем, а сигуран релаизатор је био Магагурски, док је почетком другог дела други погодак је плод соло акције Писарића..

М. Мр.

Јединство (М) – Јединство (СК) 2:2 (1:1)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 40. Судија: Н. Симендић (Мол). Стрелци: Варга у 14. и Данич у 61. за Јединство (М), а Миклуц у 9. и 82.минуту за Јединство (СК). Жути картони: Бајус (Јединство, М) и Гојан (Јединство, СК).

ЈЕДИНСТВО (М): Макра, Бајус, Микша, Бите, Данич, О. Нађ, Т. Нађ, Кузмановић (Киш), Атељевић (Бехаровић), Варга (Перњес), Симић.

ЈЕДИНСТВО (СК): Рице, Ђерић, Мајер (Гојан), Брзак, Холо (Јованов), Живков, Миклуц, Калмар, Ранков, Шећеров, Феризи (Сечењи).

Дерби имењака са бачке и банатске обале Тисе био је неизвестан.

М. Мр

ЧокаТиса  0:2 (0:0)

ЧОКА: Стадион Чоке, гледалаца 50. Судија: Н. Мендергиш (Кикинда). Стрелци: Ненадов у 72. и Бобојчев у 80.минуту. Жути картон: Костић (Чока).

ЧОКА: Милитаров, Крсмановић, Шустран, Страјин, Костић, Булајић, Попов (Шили), Келеува,Атанасовић (Николић), Васин, Ћинкул.

ТИСА: Ковач, Ф. Ленђел, Шили, Мојсин (Бобојчев), Липтаи, Раданов, Малетин, Јенеи (Кемивеш), Г. Ленђел, Ненадов, Кочиш (Буш).

Гости из Падеја су се у коректној и фер утакмици представили у бољем издању.

М. Мр.

ЂАЛА: Граничар – Јадран (Санад) 2:0, МАРТОНОШ: Јединство – Јединство (Српски Крстур) 2:2, ОСТОЈИЋЕВО: Слога – Славија (Банатско Аранђелово) 10:1, ОРОМ: Шампион – Хајдук (Подлокањ) 2:0. ЧОКА: Чока – Тиса (Падеј) 0:2, МОЛ: Бачка – АФК (Ада) 1:2, МАЈДАН: Тромеђа – Торњош 0:5.

1. Слога         25    24     0      1        131:15    72

2. АФК (-1)      25     18     2      5      90:31        55

3. Торњош       25     17     1      7      76:29        52

4. Славија       25     14     3      8      51:36        45

5. Јадран         25     12     1      12     54:62        37

6. Једин (СК)   25     10     4      11     45:46        34

7. Хајдук         25    10     4      11     39:44        34

8. Граничар     25     9      7      9      34:44        34