МОТО ГП Маркезу титула све ближа

Марк Маркес, возач Репсол Хонде, победио је на Великој награди Арагона у Мото ГП шампионату. Првак у краљевској класи славио је испред Андрее Довициоза из Дукатија, док је подијум комплетирао возач Сузукија Андреа Јаноне.
Mark Markez Foto: Youtube/printscreen

На старту трке виђен је инцидент, пошто је Хорхе Лоренцо, првопласирани у квалификацијама, изгубио контролу над мотором и пао. Прво место преузео је Довициозо, који је скоро до краја држао чело.

Маркез је нападао, Италијан се бранио, али на крају, у последњим круговима, није успео да издржи атаке шампиона.  Шпанац освојио је нових 25 бодова (246) и на пет трка до краја првенства има огромна 72 бода предности у односу на Довија. Маркез има огромну шансу да освоји пету титулу у краљевској категорији, а седму укупно.

Четврти на Арагону завршио је Алекс Ринс (Сузуки), пети је био Дани Педроса (Репсол Хонда), док су првих десет још комплетирали Алеш Еспаргаро (Априлиа), Данило Петручи (Алма), Валентино Роси (Јамаха), Џек Милер (Алма) и Маверик Вињалес (Јамаха).