KO JE SUDIJA NENAD ĐOKIĆ: Dobio ćušku, menjao iskaz, išao na EP

V.N.

24. 09. 2018. u 18:50

Nenad Đokić, fudbalski sudija iz Užica, postao je iznenada jedan od glavnih "junaka" 158. večitog derbija pošto je u 73. minutu sugerisao glavnom arbitru Danilu Grujiću da prizna izjednačujući gol Zvezdi

КО ЈЕ СУДИЈА НЕНАД ЂОКИЋ: Добио ћушку, мењао исказ, ишао на ЕП

Nenad Đokić

NENAD Đokić, 39-godišnji fudbalski sudija iz Užica, postao je iznenada jedan od glavnih "junaka" 158. večitog derbija pošto je u 73. minutu nedvosmisleno sugerisao glavnom arbitru Danilu Grujiću da prizna izjednačujući gol Zvezdi. On je jedini na stadionu video da je lopta celim obimom prešla gol-liniju Stojkovićevog gola i tako je pala odluka o remiju.

Nenad Đokić je, inače, jedan od šestorice glavnih sudija (oni sa pištaljkom) sa "elit liste" arbitara Superlige. Na njoj su još: Milorad Mažić, Danilo Grujić, Aleksandar Vasić, Igor Stojilković i Srđan Jovanović. U sledećoj, prvoj grupi je još 14 arbitara. Kasnije sledi elit grupa i prva grupa mahača...

Inače, Nenad Đokić je došao u fokus fudbalske javnosti 7. maja 2016. godine kada je pred praznim tribinama sudio meč 5. kola plej-ofa Superlige Crvena zvezda - Vojvodina (1:3). Tada je u 70. minutu isključio trenera domaćih Miodraga Božovića pošto mu se ovaj, čulo se vrlo jasno, u jednom trenutku obratio sa: "Šta to sviraš, konju jedan..."

Njih dvojica su se srela pred bar trojicom svedoka i u tunelu stadiona, Božović je navodno bar jednom "ćuškom" i kidanjem kragne dresa i lanca sa vrata pokušao "nešto da objasni sudiji Đokiću", a ovaj je sve to uneo u zapisnik posle utakmice.

Prema nezvaničnim informacijama, posle toga su neki ljudi iz Zvezde tražili Đokića na potezu Užice-Zlatibor i hteli da izglade celu situaciju. Đokić je kasnije pred Disciplinskom komisijom FSS promenio svoj iskaz, a ubrzo posle toga je duševni mir našao u Francuskoj, kao deo srpskog sudijskog tima na Prvenstvu Evrope 2016. godine.