≫

Fenerbahče zgazio Olimpijakos: Kalinić preuzeo odgovornost, ali Milutinov odigrao bez promašaja!

Turski tim nastavlja da pobeđuje sve redom u najjačem takmičenju

• 0

Košarkaši Fenerbahčea nastavljaju da gaze u Evroligi. Turski tim zabeležio je 18. pobedu u Evroligi i uz dva poraza, neprikosnoveni su lideri takmičenja.

Ovoga puta pobeđen je Olimpijakos sa 90:75 (21:15, 19:13, 28:26, 22:21)

Vicešampion Evrope je već na poluvremenu imao plus 12 (40:28) a u trećoj četvrtini su došli i do plus 19 (65;46) uz odličnu igru Erika Grina i Muhameda Alija u prvom delu meča, ali Nikole Kalinića koji je preuzeo odgovornost u poslednjoj četvrtini.

Kalinić je meč završio sa 16 poena (4-7 za dva (2-4 za tri) od čega je 7 koševa ubacio u poslednjih 5 minuta meča i pobogao timu da odbije napade Grka. Gudurić je meč završio sa 5 poena. Erik Grin je bio najefikasniji sa 18, a Muhamed Ali je postigao 13 poena.

Kod Olimpijakosa, Nikola Milutinov je imao 11 poena (3-3 za dva i 5-5 slobodna bacanja ) dok je najefikasniji bio Janis Tima sa 14 poena.