BUNDESLIGA: Kostić i Jović uništili Štutgart, Šalke pobedio Hanover

Beta

31. 03. 2019. u 17:32

БУНДЕСЛИГА: Костић и Јовић уништили Штутгарт, Шалке победио Хановер

Suat Serdar foto Tanjug AP

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su večeras na svom terenu u Frankfurtu Štutgart sa 3:0, u utakmici 27. kola Bundeslige.

Domaći tim poveo je sa 2:0 golovima srpskog fudbalera Filipa Kostića u 45. i 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Luka Jović u 84. minutu.

Ajntraht je nastavio niz dobrih rezultata u prvenstvu i posle 14. pobede zauzima četvrto mesto na tabeli sa 49 bodova, tri manje od trećeplasiranog Lajpciga, a dva više od Borusije iz Menhengladbaha na petom mestu.

Štutgart je pretrpeo 17. poraz i nalazi se u opasnoj zoni, na 17. mestu sa 20 bodova, pet manje od Augsburga, koji je prvi iznad crte.

Fudbaleri Šalkea pobedili su danas na gostujućem terenu Hanover sa 1:0.

Jedini gol postigao je Suat Serdar u 39. minutu.

Šalke je prekinuo niz loših rezultata i posle sedme pobede zauzima 14. mesto na tabeli sa 26 bodova.

Hanover je pretrpeo 19. poraz i poslednji je na tabeli sa 14 bodova.