KRAJ: Đoković - Šardi 6:1, 7:6

Novosti online

09. 05. 2019. u 14:07

Najbolji teniser sveta u osmini finala turnira u Madridu savladao je Francuza. Za polufinale igra protiv Hrvata Marina Čilića

КРАЈ: Ђоковић - Шарди 6:1, 7:6

Novak Đoković foto: EPA

Najbolji teniser sveta Novak Đoković u osmini finala turnira u Madridu savladao je Francuza Žeremija Šardija 6:1, 7:6, posle sat i 25 minuta igre.

Prvi reket sveta opravdao je ulogu favorita protiv 47. tenisera planete, kojeg je savladao 13. put i isto toliko međusobnih duela.

Naredni rival srpskom asu biće Hrvat Marin Čilić, koji je do četvrtfinala stigao preko Lasla Đerea.

Uskoro opširnije...

PRVI SET

1:0 Novak je odlično počeo meč, pošto je uvodni gem osvojio bez izgubljenog poena.

2:0 Srpski as odmah pravi brejk. Iako se činilo da, posle 15:40, neće imati većih problema da oduzme servis rivalu, Novak morao da spašava gem loptu, posle čega je treću brejk priliku iskoristio za dupliranje prednosti na početku meča.

3:0 Uz dva izgubljena poena Đoković je potvrdio brejk.

4:0 Još jedan brejk srpskog asa. Šardi je ovoga puta poveo 30:0, ali je Novak osvojio četiri naredna poena i drugi put u dosadašnjem toku meča oduzeo servis rivalu.

5:0 Novak se prvi put na meču suočio sa brejk loptama, i to tri uzastopne, ali je uspeo da odbrani servis i sa pet uzastopnih poena dođe na gem od osvajanja prvog seta. Šardi u narednom gemu servira za ostanak u setu.

5:1 Francuz je odigrao najbolji gem u dosadašnjem toku meča i uz jedan izgubljen poen došao do prvog osvojenog gema.

6:1 Posle 32 minuta igre, uz dva izgubljena poena u odlučujućem gemu, Novak je osvojio prvi set.

DRUGI SET

0:1 Šardi prvi put na meču ima prednost. Francuz je osvojio uvodni gem drugog seta uz jedan izgubljen poen.

1:1 I Novak je siguran u svom prvom servis gemu u nastavku meča, koji osvaja bez izgubljenog poena.

1:2 Pripretio je Đoković rivalu, stigao do 30:30, ali je Francuz osvojio dva nredna poena i sačuvao servis.

2:2 Uz jedan izgubljen poen Novak osvaja četvrti gem drugog seta.

2:3 Prvi put u dosadašnjem toku meča Šardi osvaja gem s nulom.

3:3 Sigurno i bez mnogo problema Novak čuva servis. Još jednom je srpski as osvojio gem uz jedan izgubljen poen.

3:4 Šardi deluje znatno sigurnije i odlučnije nego u uvodnom delu meča. Prošlo je već pola drugog seta, a Francuz nije dozvolio Novaku da mu ozbiljnije ugrozi servis.

4:4 Krenuo je Šardi malo hrabrije da napada Novakov servis, osvojio je dva poena, ali je najbolji teniser sveta uspeo da privede gem kraju bez bojazni da će ugroziti servis.

4:5 Novak servira za ostanak u drugom setu, pošto je Šardi osvojio gem uz jedan izgubljen poen.

5:5 Malo je Novaku zatajio prvi servis na početku gema, Šardi je to iskoristio da dođe do brejk lopte, ali kada je, za njega bilo najpotrebnije, srpski as odličnim servisom odbranio servis i ostao u setu.

5:6 Uz jedan izgubljen poen Francuz je osigurao taj brejk.

6:6 Sigurno i ubedljivo, bez izgubljenog poena, Novak je drugi set odveo u taj brejk.

7:6 Novak je u četvrtfinalu turnira u Madridu. O odlučujućem gemu srpski as je napravio mini brejk na samom početku, da bi posao završio sa još dva mini brejka u dva poslednja poena na meču. U taj brejku je slavio 7:2.