≫

Kostić režiser istorijskog debakla Bajerna: Gol i dve asistencije Srbina za potop Bavaraca!

Tim Nika Kovača već od devetog minuta igrao bez isključenog Boatenga, u nastavku pretrpeo jedan od najvećih poraza u istoriji kluba, 5:1!

• 4
filip kostić Foto: Tanjug/Ap

Veliki Bajern je potučen u Frankfurtu kao nikad pre, za almanahe Bundeslige: Ajntraht - Bajern 5:1!

Srpski reprezentativac Filip Kostić ostaće upamćen kao jedan od najzaslužnijih za istorijski debakl Bavaraca kao strelac jednog gola i asistenta kod dva njegovih saigrača.

Sve je krenulo od isključenja Boatenga koji je kao poslednji igrač odbrane sapleo Pasijensu, sudija ga isključio, a u nastavku je viđena rapsodija jednog i raspad drugog tima. Ovog puta Bajern je bio kao toliko puta do sada njegovi rivali - poput boks vreće za udaranje.

Pored Kostića, koji je načeo goste u 25. minutu, u strelce su se upisali So (33), Abraham (49), Hintereger (61) i Pasijensija (85).

Jedini gol za Bajern delo je, koga bi drugog - Roberta Levandovskog, kome je to bio već 20. pogodak ove sezone u svim takmičenjima, a tek smo u novembru.

filip kostić Kostić slavi gol protiv Bajerna, prvi na utakmici Foto: Tanjug/Ap

Ni stariji navijači Bajerna ne pamte ovakav debakl u bundesligaškim okvirima, poslednji put Bavarci su ovako poniženi davne 1974/75. sezone kada su poraženi od Kikers ofenbaha - bilo je 6:0.

Zanimljiv je i pogled na tabelu Bundeslige, gde Bajern sada nije ni među prva tri tima što odavno nismo videli. Nakon ovog neuspeha šampion Nemačke pao je četvrtu poziciju, iza lidera Borusije Mehengladbah (22), Borusije Dortmund (19) i Lajpciga (18) sa kojim, istina, deli to mesto.

Zanimljivo, trijumf Ajntrahta nije bio najubedljiviji u subotu popodne.

Za njega su se pobrinuli igrači Lajpciga koji su osramotili nejaki Majnc rezultatom 8:0, uz tri gola nemačkog reprezentativca Tima Vernera.

Red Bul je u velikom naletu, pošto je u sredu, u okviru Kupa, deklasirao Volfsburg u gostima sa 6:1.